מבט לשבוע הקרוב – 23.5.21

השבוע שהיה והשבוע וזה שיהיה

23.5.21

השבוע בשוק ההון

לאחר שבוע נוסף סוער ותנודתי, בארץ במצב הביטחוני ובארה”ב בעיקר בשוק ההון, נראה היה בתחילתו שלילי ומפחיד ולקראת הסוף האוירה חזרה שוב לאופטימית,.שבוע המסחר בתל אביב הסתכם בעליה של כ 2.2% לאחר שבשבוע שעבר סיכם לראשונה מזה חודש ירידה שבועית.
ביחס לתחושה ומה שנראה היה שהולך לקרות זו תוצאה מצויינת.
השבוע בארץ ראינו הפגנה של עוצמה בבורסה ובמשק, כשבארה”ב ראינו עצבנות גדולה והורגשה אוירה שלילית.
יום המסחר הראשון בת”א פותח את השבוע עם פער ארביטראז’ חיובי אפסי שעומד על כ 0.15%.

לאחר שבוע נוסף עם אוירה שלילית בארה”ב והרבה בלבול, השבוע סיכמו המדדים המובילים בוול סטריט, קצת שונה מכפי שהערכתי בשבוע שעבר(מבט לשבוע -16.5.21) והשוני הוא דווקא לטובה, לאחר שבועיים של גמגום ועוד שבוע מאוד שלילי בתוצאה והאוירה כאשר הגיע השבוע עם דו”חות חזקים של הקמעונאיות הגדולות,
הנאסד”ק עלה כ – 2.6% , הדאו עלה כ – 0.5% ,מדד S&P עלה כ – 1%.
שבוע ראשון מזה כארבעה שבועות ששלושת המדדים מסכמים שבוע ירוק כשהנאסד”ק מוביל.
כמו שאמרתי בשבוע שעבר,גם השבוע דעתי היא שהמסחר ימשיך בכיוון דשדוש עם נטיה לעליות כאשר נראה שבתחילת השבוע יפתח בצורה שלילית ולקראת סופו יתקן במעט.

גם השבוע עונת הדו”חות נמשכת,השבוע מדווחות כמה חברות שמעניינות אותי אישית. בינהן אנבידיה שנושפת בעורפה של אינטל ומצהירה שתעסוק בכל תחום שאינטל נוגעת בנוסף אליה יש את חברת סיילספורס המספקת שירותי ענן וטכנולוגיה עבור חברות רבות, הצלחה שלה יכולה גם היא להעיד על חוזק השוק(סימול CRM פירוט בחדר הניתוח) ואחרונה חביבה אחת החברות החביבות עליי Big Lots חברה קמעונאית בגודל בינוני בארה”ב שכמו שאני נוהג להדגיש שוב ושוב קמעונאיות הן מדד מאוד חזק על המשק ויהיה מעניין לראות את הדו”חות שלהן(סימול BIG פירוט בחדר הניתוח). בנוסף אליהן קמעונאית נוספת בסדר גודל משמעותי בארה”ב היא COSTCO שגם היא תשפיע מאוד על המדדים. דו”חות שמעניינים אותי אישית ושכמובן יהיו חלק מההשפעה על התנועה במדדים. (לכתבה המלאה איך ומה להסתכל בדוחות רבעוניים) .

האם השוורים יחזרו לוול סטריט

כמו שאני מזכיר בשבועות האחרונים הביצועים של הסקטורים לדעתי מעידים על חוזק השוק והמשק ויעידו על היציאה מהמשבר והדשדוש לקראת תפיסת כיוון ברור יותר.
בין הסקטורים בעולם יש דמיון רב וכמעט באופן קבוע הביצועים דומים לכן ההתייחסות מבחינתי היא ההשלכה על הביצוע בכלל השווקים:

 • הבנקים – ביצועי מניות הבנקים מהם ניתן יהיה לראות כלי שיקוף של המצב במשק ולהשוות לשאר העולם. לדעתי, עוצמת הבנקים בהכרח תעיד על התאוששות המשק וכיוון השוק וככל שהמגמה תימשך ותגבר כך נצא מהר ובעוצמה מהחולשה.
  אחרי שבשבוע שעבר המדד עלה בכ 1%, השבוע עלה המדד בצורה משמעותית בכ 3.7%  ומשלים שבוע רביעי ברציפות של עליות. נתון שצריך לשים אליו לב ולבחון גם בשבוע הקרוב.
 • נדל”ן –גם תחום הנדל”ן לדעתי, מעיד על עוצמת השוק והכיוון אליו נלך.
  ככל שחברות הנדל”ן יפגינו עוצמה, יציבות וגידול כך ישתקף כי המשק צולח את המשבר.
  כמו הבנקים גם מדד הנדל”ן לדעתי הוא אינדיקציה משמעותית להמשך וגם הוא יכול לתת לנו כיוון.
  לאחר שישה שבועות של עליה המדד בארץ ירד לפני שבועיים בכ 2% ושבר רצף עליות של שישה שבועות, השבוע חזר המדד לעלות וסיכם עליה משמעותית של כ 4% ,כמו שאמרתי נתון מניות הנדל”ן מעיד על עוצמה והתאוששות וכיוון שלפחות המשק הישראלי הולך אליו.
 • הקמעונאיות – כמו הבנקים והנדל”ן גם הרשתות הקמעונאיות הן הברומטר של הכלכלה. דוחות טובים שלהן יכולים להעיד על חוזק המשק ולתת דחיפה לשוק ולאותת על כיוון. אכן כך היו הדוחות ברוב המקרים בארה”ב עכשיו נותר לחכות לדו”חות של הרשתות בארץ.
  אחרי שבשבועיים האחרונים הורגשה תנועה חדה במדד, ירידה של כ 10% בממוצע לפני כשלושה שבועות ולאחר מכן עליה של 5% , השבוע המדד סיכם עליה ממוצעת של כ 1%
  נתונים מעניינים אך לא מעידים על ההמשך ובכל זאת דורש מעקב.
 • תחום הטכנולוגיה – בתחום הזה דווקא כן אתן דגש לוול סטריט שם מניות הטכנולוגיה בולטות מאוד ומרכזות עניין והשפעה על העולם כולו. כאשר חברות הטכנולוגיה הגדולות דיווחו על עליה והתחזקות ברווחים ובפעילות אך למרות זאת מדד הנאסד”ק סיכם שבוע בירידות.
  מדד הטכנולוגיה , בארץ אחרי שלושה שבועות רצופים של ירידות משמעותיות השבוע סיכם בעליה של כ 2.5% וכמו בירידות גם בעליות זאת תוצאה והשפעה מהתנועה והאוירה  במדד הנאסד”ק. כאמור, הנאסד”ק אחרי שלפני שבועיים סיכם בירידה של כ 2.5% השבוע עלה כ 2.6% וגם הוא שובר רצף של שלושה שבועות ברציפות של ירידות. אולי ניצנים של חולשה ואולי מימושים, ירידות שנראות כמו מגמה, שאולי תספק את יצר הירידות ותביא לסיום המימושים וחזרה לעליות.

אחרי שבוע תנודתי שהסתכם בצורה חיובית – אולי הגיעה התפנית

לסיכום, לאחר שבוע עצבני ותנודתי נוסף שהסתכם בצורה חיובית מאוד, אני מעריך שנראה את אותו הסגנון גם השבוע תחילה בירידות וסיום בעליות.
ואולי השבוע החולף הוא התפנית, שלאחר מימוש יצר הירידות וסיפוק התחושה של תחתית נחזור וננסה בשבועות הקרובים לחזור ולמצוא שיאים חדשים.
צריך לזכור, להתנהל ולהשקיע מאוזן(סקירה מלאה להשקעה מאוזנת), להיערך למצב של עליות זה קל אבל צריך לדעת להכין את עצמנו גם לירידות. להתנהל נכון כדי שלא נמצא את עצמנו עושים טעויות וחוששים מירידות שבתיק מאוזן רק יכולות לחזק את התיק בהמשך.

גילוי נאות: מחזיק במניות: BIG , CRM, NVDA המצוינות בסקירה. וככזה הנני בעל עניין ישיר בניירות אלו. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: