חדר הניתוח – BIG

בכל יום ראשון יעלו על שולחן הניתוחים מניות שנתייחס אליהן לטוב ולרע, מה כדאי ולמה, מתי כדאי לשקול איסוף ומתי לשחרר.

חברת BIG- BIG LOTS

השבוע בחדר הניתוח, מניה עם BIG פוטנציאל על הנייר.

BIG LOTS, סימול BIG, פועלת כחברה קמעונאית בארה”ב.

החברה פועלת בדומה ל WALMART, מוכרת מוצרים בכל הקטגוריות מאוכל ועד מוצרים לבית, אלקטרוניקה, רהיטים ומצורי בניה. כל מה שאנשים יקנו הם מוכרים. נכון לפברואר 2020 לחברה יותר מ 1400 חנויות ב 47 מדינות בארה”ב ולאחרונה החלו לשים דגש על אתר מכירות אלקטרוני.

ערב משבר הקורונה במרץ 2020, המניה נסחרה באזור של 27$ בשיא המשבר הגיע ל 10$ היום המניה כבר נסחרת באזור ה 55$ וכמו שזה נראה הזרוע עוד נטויה. החברה עושה התאמות בכל הנושא למסחר אלקטרוני דבר שבו לא התמקדה עד היום. כידוע אמזון היא פלטפורמת המסחר האלקטרוני מהמצליחות בעולם ובעקבותיה רבות מרשתות המסחר הולכות. פעולה שתפתח בפני החברה אפיקי מכירה נוספים מעבר לפריסה הפיזית של סניפי הרבים ממילא.

מבחינת המדדים הפיננסים המראים על חוזק כלכלי המתבטא בקופת מזומנים של כמה מאות מיליוני דולרים, היכולים לאפשר לחברה גמישות לשינויים והיערכות מחדש בכל הקשור לעידן הקורונה. מניתוח של נתוני החברה היא ממוקמת גבוה מאוד יחד עם החברות הגדולות והמוכרות. מכפיל רווח העומד באזור ה 4(מספר כמעט חלומי ביחס למספרים של ימנו), דירוג רווחיות וחוזק כלכלי של 7 מתוך 10.
נתונים אלה מעניקים לחברה על ידי אנליסטים רבים מחיר יעד ממוצע של כ 75$, אפסייד של כמעט 35%, לדעתי צנוע מאוד וזהיר לעומת הפוטנציאל הגלום בחברה.

לאור כל זאת , נראית לי מעניינת מאוד ולקחתי אותה בשתי ידיים ואמשיך איתה עוד זמן רב.

שער המניה55$
צפי ממוצע75$
צפי מקסימאלי80$
הערכה שלי100$
אפסייד לממוצע 35%
אפסייד מקסימאלי 55%
אפסייד להערכתי85%
נכון לתאריך 7.2.21

ארכיון חדר ניתוח

גילוי נאות: מחזיק ישירות במניית BIG וככזה בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: