חדר הניתוח – CRM

בכל יום ראשון יעלו על שולחן הניתוחים מניות שנתייחס אליהן לטוב ולרע, מה כדאי ולמה, מתי כדאי לשקול איסוף ומתי לשחרר.

חברת CRM – Salesforce.com

חברת סיילפורס – Salesforce  היא אחת מהשמות הגדולים בשוק נהול קישרי הלקוחות הטכנולוגיים. רבים מאיתנו אולי לא מכירים אותה אך אולי חלקנו מכירים את צירוף האותיות CRM שהוא הסימול שלה בוול סטריט וגם השם לשירות שהחברה מספקת. החברה מציעה ללקוחותיה פתרונות SaaS (תוכנה כשירות )מבוססי ענן עבור מרבית מחברות השיווק החזיתיות הנמצאות בארה”ב ובמערב אירופה וכמו כן בשאר רחבי העולם בענפים שונים, גם ממשלתיים.

מניות Salesforce עלו בכ 40% ב -12 החודשים האחרונים, מכיוון שמוצרי החברה והמודל העסקי הוכיחו כי הם ניתנים להתאמה קלה במהלך תקופת מגפת הקורונה שהבליטה את יתרונה בשוק. נתנה מענה מהיר, פשוט וקל לחברות הנזקקות לשירותי ענן ולעבודה מהבית בתקופות הסגר ושימשה כמשרדים מרוחקים ונסיעות ופגישות וירטואליות. לאחר הכנסות נמוכות ברבעון הראשון של שנת 2020, החברה הציגה רווחים עודפים ומעל צפי האנליסטים בכל שלושת הרבעונים הבאים.
מה שהוכיח כי החברה הבינה את המצב מהר וביצעה התאמות, במקביל לעליה בביקוש השירותים אותם סיפקה. שבסופו של דבר הובילו לתוצאות גבוהות בהרבה מהשנה שקדמה לה.

ברבעון הרביעי, האחרון שדווח, החברה גברה על התחזיות בפערים גדולים. הכנסות החברה הסתכמו ב -5.82 מיליארד דולר, מעל הצפי של 5.68 מיליארד דולר ועלייה של 20% לעומת השנה שעברה.
בנוסף, ברבעון הרביעי, החברה המשיכה במהלכיה לרכוש ולשלב את אפליקציית התקשורת SLACK , שווי הרכישה הוא 27.7 מיליארד דולר, והיא צפויה להיסגר עד ה -31 ביולי השנה.
SLACK היא פלטפורמת העברת מסרים מיידיים המבוססת על טכנולוגיית ענן המאפשרת קיום שיחות/צ’אטים בין מספר משתתפים כחלק מפגישות וירטואליות, ואמור להוות השלמה למעטפת שמספקת חברת סיילפורס

בין שאר יתרונותיה החברה עוסקת בבינה מלאכותית(BI) וביצוע אנליטיקה המספקת לחברות המשתמשות בשירותיה יתרונות של שיפור וייעול תהליכים. כאשר תחום הבינה המלאכותי הולך וצובר תאוצה במקביל  לדרישה עצומה הקיימת אליו כשחברות רבות בעולם כבר מבינות שהבינה המלאכותית שוות ערך רב להשגת יתרונות עיסקיים.
כאמור, חברת סיילפורס מובילה בתחום במיקוד לתחום עיסוקה בחברות השיווק והמסחר

מבחינה טכנית המניה נמצאת אחרי מימושים חדים שנמשכו כבר חודש והגיעו אחרי עשרה חודשים של עליות. לדעתי לאחר המימושים המניה נמצאת בנקודה אטרקטיבית מאוד.
כאשר המדדים של חוזק כלכלי ומדד הרווחיות עומדים על 7 מתוך 10.
בנוסף 19 אנליסטים עדכנו את הערכתם לקניה לגבי המניה ו 5 נוספים השאירו על החזק.

שער המניה212.21$
צפי ממוצע280$
צפי מקסימאלי320$
אפסייד לממוצע31%
נכון לתאריך 14.3.21

לסיכום, סיילפרוס זוהי חברה גדולה בקנה מידה עולמי השווה כ 200 מילארד דולר, חברה שבעצם נמצאת בכל פינה בגלובוס ומובן לכולם החל מתקופת הקורונה וכנראה הלאה כמה היא נחוצה ושימושית בזמני סגר וגם בעולם החדש שהתרגל לעבודה מהבית/לא רחוק מהבית לדעתי החברה עם פוטנציאל להשקעה חזקה עם עתיד לטווח ארוך שיכולה להניב תשואה משמעותית.

גילוי נאות: איני מחזיק במניות של חברת salesforce.com, inc סימול CRM   אך בפתיחת המסחר בתאריך 15/3/21 נערך לרכוש סכום גדול של המניה וככזה בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

ארכיון חדר ניתוח

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: