מבט לשבוע הקרוב – 21.2.21

השבוע שהיה והשבוע וזה שיהיה

21.2.21

השוק הישראלי
יום המסחר הראשון של השבוע בת”א לכאורה צפוי להיפתח ביציבות על רקע הנעילה ללא תנועה בסוף השבוע בוול סטריט. המניות הדואליות חוזרות עם פער ארביטראז’ שלילי של 0.3% המעו”ף.
וזאת לאחר שיום חמישי נסגר בצורה שלילית ובירידות של כ 1.3%.
אמנם ההתייחסות היא עבור הבורסה הישראלית אבל כמובן שנושפע באופן ישיר מהמתרחש בארה”ב.
אני מעריך כי לאחר שבוע של חוסר ודאות וירידות שלדעתי נבעו מפחד הגבהים של הבורסות בעולם ולא מאיזה נתון שלילי חדש שלא הכירו. הקולות הגוברים מכיוון ארה”ב על קידום ואישור תוכנית התמיכה הכלכלית שצפויה לנוע באזור 1.5 טריליון דולר.
הנתונים על ירידת התחלואה, התרחבות החיסונים, ההקלות במגבלות הקורונה ופתיחת המסחר
לדעתי ישפיעו לטובה השבוע ויקחו את הבורסות קדימה ויחזירו אותן למסלול לעליות.


שלוש מניות שהייתי נותן אליהן דגש בשבוע הזה הן:

  • אופקו – הדואלית צפויה לרדת ב-12% ולגרור פתיחה אנגלית, לאחר שירדה בכ-10% ביום המסחר האחרון בוול סטריט. על רקע פרסום תוצאות הרבעון הרביעי של 2020. החברה נהנתה ממגפת הקורונה כאשר היא אחת מספקיות בדיקות הקורונה הגדולות בארה”ב. הרווח ברבעון הרביעי של 2020 הסתכם ב-32.3 מיליון דולר – 5 סנט למניה בדילול מלא – בהשוואה להפסד נקי של 112.4 מיליון דולר – 18 סנט למניה בתקופה המקבילה ב-2019. האנליסטים ציפו לרווח של 3 סנט למניה. אני אישית פחות אוהב את המניה הזו אבל נתח השוק של בדיקות הקורונה פותח להם אפשרויות גדולות מאוד ופוטנציאל שאולי יפתיע אותי.
  • נייס – חוזרת מוול סטריט עם פער שלילי של 2.9%,  לאחר שביום חמישי, דיווחה על צמיחה בשורה העליונה והתחתונה. הכנסות הרבעון הרביעי לשנת 2020 הסתכמו ב-435 מיליון דולר, גידול כ-1% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, ומעל צפי אנליסטים של 433.1 מיליון דולר. הכנסות מענן הסתכמו בכ-219 מיליון דולר, עם שיעור רווח גולמי של 58.3% לעומת 54.2% אשתקד. נראה כי יש להם דווקא בסיס טוב לעליות למרות ואולי בגלל דשדוש מתמשך בתקופה האחרונה.
  • גילת – המניה שעלתה מתחילת החודש כ 40% וסך הכל מתחילת השנה 175% עברה שבוע של ירידות שהסתכם בכ 20% . לחברה בסיס כלכלי חזק עם תזרים מזומנים גבוה ועסקאות לטווח הרחוק אך המחיר הנוכחי הגיע לערך כמעט לא ראלי ולא משקף, אלא אם יש מידע פנימי שאנחנו לא יודעים. רק יכול להעריך שימשיכו לרדת בזמן הקרוב.

השבוע בוול סטריט

שבוע המסחר החולף היה תנודתי מעט והסתכם בסופו של דבר בממוצע ירידות של כ 1%.
שבוע של מסחר עצבני שלא מצאתי לו הסבר פרט לחשש מהגובה והציפייה להתפוצצות הבועה שלדעתי ההתפוצצות הזו עוד רחוקה כרגע בעיקר בגלל התגברות הקולות המזכירים את חבילת התמיכה למשק שתנוע סביב ה 1.5 טריליון דולר, תמיכה לעסקים ולמשקי הבית. כמו כן גם השבוע יפורסמו דוחות שנתיים, כאשר המרכזיות שבהן NVIDIA, BEST BUY,MODERNA – שלושתן יכולות להשפיע מאוד על המסחר ולהעיד על עוצמת השוק. בהמשך לדוחות משבוע שעבר וואלמארט יכולה להיות מעניינת, וואלמארט הכתה את התחזיות בשורת ההכנסות אבל אכזבה בשורת הרווח ובעקבות כך ירדה כ 6% מה שמתחבר לחבילת התמיכה של הממשל, האזרח הפשוט בסוף הולך ומוציא את הכסף ווואלמארט היא כמו כל פלטפורמות המכירה – משאבה של הכסף שנמצא בארנקים.
ארבע מניות שהייתי נותן אליהן דגש בשבוע הזה הן:

  • Best BuyBBY חברת Best Buy חברת מכירות של מוצרי טכנולוגיה, נתוני המכירות והרווחים שלה יכולים להעיד על חוזק השוק ועוצמת הצרכנים ובהתאם להשפיע על המסחר.
    כמו כל חברות המכירות לצרכנים אני מעריך כי יעמדו בהכנסות מעניין יהיה לראות את רמת הרווח שיכול להיות ויהיה גבוה בזכות מכירות אינטרנט.
  • WALMARTWMT כאמור פרסמה את הדוחות שהיו חזקים והיכו את תחזיק ההכנסות אבל אכזבו בשורת הרווח. לא נתון מרגש ודווקא בגלל זה אני חושב שיכולים להיות אפשרות לעליות נאות במניה.
  • NVIDIANVDA לכאורה מפתיעה וכובשת שיאים חדשים כל פעם מחדש אבל זה לא במקרה החברה עוצמתית בעלת בסיס כלכלי וטכנולוגי חזק. מציבה אתגר אמיתי לאינטל שיש שיגידו שעקפה אותה ורק מציבה בפניה ענן אבק בכל הנושא של מעבדים ומוליכים למחצה. החברה תדווח השבוע ומעניין יהיה לראות מה תוצאות המכירות והרווחים אני מניח שיעמדו בציפיות ואפילו מעבר. לדעתי מניה מעניינת מאוד עם פוטנציאל אדיר למרות עליות מתמידות בשנים האחרונות.
  • MODERNAMRNA לא יודע אם יש צורך להרחיב על חברת מודרנה. כולנו מכירים אותה מהשנה האחרונה ואולי חלקנו גם לפני. בכל מקרה החברה מדווחת השבוע ונתוני ההכנסות והרווחים שלה יכולים להשפיע על העולם כולו ולא בגלל שלמישהו איכפת מהרווחים של מודרנה אלא מכמות החיסונים שסופקו ברחבי העולם ויכולים לחלץ את העולם כולו מסגרים אין סופיים

גילוי נאות: איני מחזיק באף אחת מהמניות המצויינות בסקירה. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוניאין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: