חדר הניתוח – NVIDIA Corporation(NVDA)

בכל יום ראשון יעלו על שולחן הניתוחים מניות שנתייחס אליהן לטוב ולרע, מה כדאי ולמה, מתי כדאי לשקול איסוף ומתי לשחרר.

אנבידיה – NVIDIA Corporation(NVDA)

אנבידיה – NVIDIA Corporation(NVDA) נוסדה בשנת 1993, היום, אחת מהחברות המאיימות על ההגמוניה של חברת אינטל. התחילה כחברת מאיצים/מעבדים גרפים – כרטיסי מסך(למי שאיי פעם קנה כרטיס מסך בטוח שמע את השם G-Force – פיתוח מותג כרטיסי המסך שלהם) ובשנים האחרונות מינפו את הידע והמקצועיות לפיתוח מעבדי מחשוב עבור קונסולות משחקים ולאחרונה אפילו מחשבים.

בשנים האחרונות בנתה החברה אסטרטגיה להתרחבות והתפתחות עיסקית למיקסום יכולות ויציאה מהנישה של כרטיסי מסך בלבד. כיום, החברה עוסקת במספר תחומים. בינהם – כרטיסי מסך ומעבדים גרפים מתקדמים, מעבדים גרפים עבור כל הקונסולות המרכזיות – XBOX, פלייסטיישן ונינטנדו, עיסוק בעולם הרכב בדגש על שילוב בפיתוח רכבים אוטונומיים, בינה מלאכותית ולמידה עמוקה – Deep Learning ולאחרונה פוזלים גם לשוק הענן – שירות לאחסון והעברת נתונים לחברות וצרכנים פרטיים. כראייה להסתכלות ארוכת הטווח של חברת Nvidia בשנת 2020, שנה של אי ודאות ומגפה עולמית, השלימה החברה שתי עסקאות ענק.
האחת קרובה אלינו, כאשר Nvidia רכשה את חברת Mellanox הישראלית(חברה העוסקת בפיתוח וייצור מערכות להעברה מהירה של נתונים לשירותי ענן ו Data Center) בכ 7 מיליארד דולר.
כמו כן רכשה Nvidia בספטמבר 2020 את חברת ARM Holdings(חברה העוסקת בתכנון פנימי ורישוי שבבים ומעבדים) בכ 40 מיליארד דולר.

עוד על הרחבת האופקים של Nvidia, בינואר השנה הודיעו Nvidia  בשיתוף NIO(יצרנית הרכבים החשמליים ששיגעה את העולם – טסלה הסינית) על הסכם שיתוף פעולה לייצור רכבים אוטונומיים.
וכל זה אחרי הסכם בין Nvidia למרצדס מוקדם יותר בשנת 2020 לשילוב ברכבים אוטונומיים משלהם. לא חושב שצריך להרחיב יותר מידי על הדמיון ועל האמירה שהשמיים הם הגבול ברגע שמשתפים פעולה עם חברה חזקה כמו מרצדס וחברה סינית עם יכולות בלתי מוגבלות כמו שרק הסינים יודעים.

למרות כל היתרונות שלדעתי יש לחברה, מכפיל הרווח הוא נתון הייתי אומר מדאיג ושלילי ביותר ועומד גבוה גבוה על 83.5( לשם השוואה אינטל המתחרה הברורה עומדת על כ 14). ללא ספק נתון גבוה מאוד אך בהסתכלות על פרמטרים אחרים, לדעתי אפשר לנשוך שפתיים ולהתמקד בחיובי ולהאמין שתמחור היתר של המניה משקף לה פוטנציאל אדיר ובמקביל צריך לזכור שהסיכון בכך גבוה. מלבד מכפיל הרווח בו החברה מקבלת ציון 1 מתוך 10 ,מבחינת הנתונים הכלכליים, החברה רווחית מאוד וחזקה מספיק, הנתונים הטכניים של המניה נראים מצויין כאשר גם בחוזק כלכלי וגם ברווחיות החברה עומדת על ציום 9 מתוך 10 ו 8 מתוך 10.
בנוסף, בפן הטכני, המניה נראת בנקודת קניה טובה מאוד עם 22 מותך 23 אינדיקטורים המצביעים על קניה.

שער המניה576$
צפי ממוצע648$
צפי מקסימאלי800$
הערכה שלי750$
אפסייד לממוצע 27%
אפסייד מקסימאלי 12.5%
אפסייד להערכתי20%
נכון לתאריך 11.4.21

לסיכום, Nvidia חברת טכנולוגיה שמחפשת להתרחב ולהתפתח, נושפת בעורפה של אינטל, השולטת בשוק כיום. אני רואה בחברה יתרונות רבים שיכולים להוות איום לאינטל ולסחוף אליהם נתח שוק גדול בעיקר בזכות תעוזה ורוח צעירה ושאפתנית לעומת אינטל שבעצמה מאוד מצליחה. שותפה במיזמים רבים והרכישות האחרונות אמורות לספק לה מנוע צמיחה חזק להתחזקות והתפתחות. רואה בחברה פוטנציאל לגידול בזמן הקרוב וכמובן לטווח הארוך.

חברה דינאמית שחושבת מחוץ לקופסה

גילוי נאות: איני מחזיק במניות חברת Nvidia אך שוקל לרכוש ממניות החברה וככזה בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

ארכיון חדר ניתוח

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: