מה חדש בשוק ההון?

מה חדש והאם יש סיבה לאופטימיות?

22.5.21

מה חדש בשוק ההון?
יום אחד עולים בצורה אופטימית ומשכנעת וזה קורה אחרי יומיים של ירידות אדומות מאוד ואוירה שלילית ומלחיצה. בחלק מהשבוע שומעים כמה חוששים מהעתיד לבוא ובחלק האחר מעדכנים שנתוני המאקרו מעודדים. שבוע לאחר מכן בדיוק הפוך, פותחים בעליות ואוירה חיובית ובסוף השבוע נתוני המאקרו מאכזבים.

גם השבוע כולם היו מבולבלים על גבול המפוחדים, לא יודעים לאן הולך השוק והאם כדאי להישאר, להיכנס או לצאת. כבר כמה שבועות שאני עוקב אחרי נפחי המסחר שלדעתי הם אינדיקאטור מעניין וחשוב בכיוון השוק. בעיקרון, כשנפח המסחר גבוה המשמעות היא שהמשקיעים(פרטיים או מוסדיים) מאמינים בכיוון אליו הולך השוק(אם יורד או עולה). כשנפח המסחר נמוך, בדיוק הפוך, הכיוון אליו הולך השוק באותו היום הוא לא משמעותי וזו תנועה טכנית בלבד.
אז מה חדש בנפחי המסחר בשבועות האחרונים?
האמת שהנפחים מאוד דומים וזהים מיום ליום עם נטייה קלה מאוד לנפחים גדולים יותר בימי עליות.

האם זה הסימן שיחזיר לנו את העליות?

כשאני שוקל ביצוע פעולות בשוק ההון – השקעה, אם זה כניסה, יציאה או המתנה, אני מחפש סימנים לתמיכה בהחלטה.
בשבועות האחרונים הסימנים לא ברורים ומאוד מבלבלים ומהוססים.
ישנם ימים בהם האופטימיות שוטפת את כולם ובאחרים מתקרבים לסוף העולם.
האמת כנראה נמצאת איפשהו באמצע, המתנה ודשדוש, בין לבין אני מוצא נתונים שיכולים לעודד.
דו”חות של הקמעונאיות הגדולות בארה”ב, תוכניות סיוע ותמיכה בכלכלה(אמנם מאיימות באינפלציה אבל מאוד חשובות בשעות משבר) עוצמה כלכלית של חברות גדולות בארה”ב ובכלל(נכון לעכשיו לא שמענו על פשיטות רגל או קשיים נרחבים בחברות הגדולות, פרט להרץ-HERZ).

אז כן אני חושב שיש חדש, אני אישית חושב שיש סיבה לאופטימיות זהירה, לא להסתנוור מהעליה האחרונה ולא להיבהל מהירידות שעוד יבואו. אבל כן אני מעריך ומקווה שהעליות מעבר לפינה, כל עוד לא יהיו אירועים קיצוניים בדרך, העליות יגיעו אבל רק אחרי עוד כשבועיים שלושה של סבל ודשדוש ונדנדה שתעלה ותרד(סקירה על הנדנדה בשווקים).
במידה והשקעתם מאוזן, הערכתם סיכונים והפנמתם שירידות והפסדים הם חלק מהתהליך, יש סיבה לאופטימיות וסבלנות עד לבואן של העליות.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: