חדר הניתוח – Verizon Communications Inc(VZ)

בכל יום ראשון יעלו על שולחן הניתוחים מניות שנתייחס אליהן לטוב ולרע, מה כדאי ולמה, מתי כדאי לשקול איסוף ומתי לשחרר.

ורייזון – (Verizon Communications Inc(VZ

ורייזון חברת תקשורת אמריקאית, מספקת מוצרי ושירותי תקשורת, טכנולוגיה, מידע ובידור לצרכנים, עסקים וגופים ממשלתיים ברחבי העולם. מוכרת גישה לרשת למפעילי רשתות וירטואליות סלולריות(כדוגמת גולן טלקום). נכון לבדצמבר 2020, היו לה כ- 94 מיליון חיבורי קמעונאות אלחוטיים, 7 מיליון חיבורי פס רחב ו -4 מיליון חיבורי וידיאו. עיסוקה של החברה מול חברות הוא לספק מוצרי קישוריות רשת, כולל רשת פרטית, קישוריות ענן פרטית, רשת מוגדרת וירטואלית ותוכנה ושירותי גישה לאינטרנט, ושירותי קול ווידאו מבוססי פרוטוקול אינטרנט (היו שימושיים מאוד בתקופת הקורונה). בעבר החברה נקראה בשם Bell Atlantic ושינתה את שמה ל- Verizon Communications Inc. ביוני 2000. Verizon Communications Inc. הוקמה בשנת 1983 ומשרדיה הראשיים נמצאים בניו יורק.

עד כאן לא נשמע מרגש במיוחד, בסך הכל חברת סלולאר. אז לעומת חברות הסלולאר בארץ חברת ורייזון מספקת שירותים במגוון תחומים ומספקת לעצמה מגוון תחומי רווח. תחומים שונים שכל אחד מהם בפני עצמו יכול להוות חברה בפני עצמה. כך שהחברה מחזקת את עצמה במספר תחומים ותמיד משפרת את עצמה.

חברת ורייזון מספקת החל מהפשוט ביותר, שירותי סלולאר לצרכניים הפרטיים אבל כאן נמצא הכסף הקטן. החברה בנוסף מספקת שירותי ענן ואבטחת מידע לחברות קטנות ובינוניות, מוכרת שירותי מפעילי סלולאר בדומה למה שקיים בארץ ומופעל ע”י גולן טלקום, שירותי סטרימינג ולווין, מספקת פתרונות VC (שיחות וידאו) לחברות – תחום שפרח מאוד בתקופת הקורונה וככל הנראה יאומץ להמשך. את כל אלו ועוד החברה מספקת לחברות קטנות ובינוניות וכמו כן לגופים ממשלתיים וציבוריים ברחבי העולם, בדגש על אמריקה(הצפונית, המרכזית והדרומית).
לחברה מעל ל 130 אלף עובדים ברחבי העולם

כמו פלאפון של האמריקאים – רק הרבה יותר גדולה ומשמעותית

ב-2020 הכנסות החברה היו כ 128 מיליארד דולר ובשורת הרווח נשארו כמעט 18 מיליארד דולר, ירידה לעומת 2019. אך עדיין רווח והוצג שיפור ניכר בשורות הרווח השולי והגולמי שהשאירו לחברה יותר כסף בכיס לעומת הוצאות.
לעומת הסיכום של 2020 את הרבעון הראשון של 2021 החברה פתחה חזק מאוד כששורת ההכנסות עמדה על כמעט 33 מיליארד דולר(גידול של כ 4%) ועם רווח שעמד על כ 5 מיליארד דולר(עליה של כ 26% לעומת הרבעון המקביל).

היתרונות שאני רואה בחברה הם עצם השליטה שלה במספר תחומים בשוק. החל משירותים לצרכן הפרטי ועד לפתרונות תקשורת וטכנולוגיה לגופים וחברות ובמיוחד לעולם שאחרי הקורונה. לדעתי, למרות הירידה בהכנסות והרווחים לעומת השנה שעברה, עדיין נשאר לחברה הרבה כסף בכיס ועם זה יש לה לאן לצמוח ולהתפתח. יותר מזה, עצם העובדה שערך המניה נחלש מעט בעקבות החולשה בסיכום 2020 לעומת 2019 והדשדוש בחודשים האחרונים במניה. אבל נראה שאפשר לשאוב אופטימיות רבה מסיכום הרבעון הראשון. כמו כן, חשוב לציין כי החברה מחלקת דיבידנד שנתי העומד על סך של כ 4.4% בזמן שמכפיל הרווח של החברה עומד על כ 12.5 נמוך מהממוצע בענף שעומד על 20 ובכלל נמוך ביחס למספרים הגבוהים בשוק . הנתונים הללו מציבים את המניה בנקודת קניה מעניינת ששווה בחינה.

שער המניה57$
צפי ממוצע64$
צפי מקסימאלי70$
הערכה שלי70$
אפסייד לממוצע 12%
אפסייד מקסימאלי 22%
אפסייד להערכתי22%
נכון לתאריך 25.4.21

מבחינה טכנית 13 מתוך 18 המדדים מצביעים על קניה, המניה נמצאת בתקופת דשדוש והמתנה, כאשר היא נמצאת בנקודה קריטית לבחינה. אם תחצה כלפי שער של 50$ המניה תיכנס לגל של ירידות ומימושים ובמידה ותחצה את 62$ היא יכולה להגיע בקלות ל 70$.

לסיכום, Verizon(VZ) – ורייזון היא חברה בעלת כח רב בשוק, שעצם העיסוק שלה במספר תחומים של פתרונות תקשורת הנותנים חבילת שירותים ללקוחות פרטיים וגופים ציבוריים ולכן לדעתי החברה עם פוטנציאל צמיחה לטווח הארוך.

גילוי נאות: איני מחזיק במניות חברת Verizon Communications Inc אך בוחן את מניות החברה וככזה בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

ארכיון חדר ניתוח

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: