מבט לשבוע הקרוב – 28.2.21

השבוע שהיה והשבוע וזה שיהיה

28.2.21

השבוע באחד העם


יום המסחר הראשון של השבוע בת”א יפתח אחרי שבוע מסחר סוער שהיה מלא בחוסר ודאות.
המסחר יחל אחרי שבחמישי סיימו את המסחר ב 0.5% וסיכמו שבוע של בסך הכל כ 2% ירידה ובנוסף עם פער ארביטראז’ של מינוס 0.85% בפתיחה שיכולה לסמן את הקו בימים הראשונים של השבוע עד שתתבהר התמונה מכיוון וול סטריט, שסגרה שבוע מסחר עצבני מאוד.
כאשר ביום שישי סגר ה S&P בירידה של כחצי אחוז ולאורך המסחר עבר מירוק לאדום מספר פעמים וגם הנאסד”ק חווה עצבנות יתר כשעשר דקות לסיום היה ב 1.6% ירוק וסיים בקצת פחות מ 0.6%.

אני מעריך כי לאחר שבוע של חוסר ודאות וירידות שלדעתי נבעו ממספר גורמים, בינהם פחד הגבהים של הבורסות בעולם אבל לעומת שבוע שעבר שלא היה נתון משמעותי להשפעה על הירידות השבוע החולף היה בסימן עליית התשואות על האג”ח הממשלתי והחשש מאינפלציה שתשתולל.
בשבוע שעבר הזכרתי כי מחכים לתשובה מכיוון בתי הנבחרים לגבי תוכנית סיוע וכאמור אושרה ביום  שישי(לאחר המסחר – ולכן הייתה עצבנות במדדים)בקונגרס תוכנית סיוע בסך של 1.9 טריליון דולר.
שמצד אחד תתרום לדחיפת השוק אבל מצד שני מסכנת באינפלציה דרקונית.
אני מאמין שבשבועות הקרובים נשמע תוכניות למיגור אפשרות האינפלציה ואיזון בתשואות האג”ח ככה שהשווקים ירגעו.
במידה ואלו לא יקרו יתכנו ירידות והסערה יכולה להתגבר(כתבה המתייחסת לסערה בשווקים)
מזכיר שוב שככל שעובר הזמן הנתונים על ירידת התחלואה, התרחבות החיסונים, ההקלות במגבלות הקורונה ופתיחת המסחר אין מנוס משיפור והתאוששות של השווקים אבל אולי רק אחרי התיקון המתבקש.

שלוש מניות שהייתי נותן אליהן דגש בשבוע הזה הן:

 • קומפיוג’ן – לכל מי שקרא התייחסויות שלי בשבועות האחרונים, אני באמת פחות מתחבר לביוטכנולוגיה.
  ועם זאת חושב שבחברת קומפיוג’ן יש משהו אחר, באים עם בסיס ושקיפות רחבים יותר עם רזומה של הצלחות  וכך עשתה גם בפרסום הדוחות בשבוע שעבר.
  דוחות כספיים לא טובים, הפסד של קרוב ל 30 מליון דולר בשנה, עם פיתוחים בקנה ששווים על הנייר הרבה מאוד כסף ודיווח בסמוך לדוחות על הצלחה בניסוי מה ששלח את המניה לעליה של קצת יותר מ 4% עליה ביום שישי בוול סטריט.
  עם צפי אנליסטים ממוצע של 21$(המניה דואלית ונסחרת גם בארץ) אפסייד של 100%.
  אני מאמין שהשבוע יתעלמו מהדוחות השליליים שלהם והיא תלך בכיוון הירוק למרות התקופה הלא טובה שלה.
 • אלקטרה נדל”ן – לאחר התנופה משבוע שעבר אחרי מימוש נכסים בארה”ב ותקופה טובה בנדל”ן למרות משבר הקורונה, יתכן והמניה תאבד מהמומנטום שלה.
  מה גם שמימוש כזה נראה קצת שנבע מחשש ואולי האטה מסתמנת בתחום הנדל”ן.
 • סאפיינס – עוסקת בפיתוח ושיווק של פתרונות תוכנה גלובליים לשוק הביטוח המותאמים לתחומי הביטוח האלמנטרי, ביטוחי חיים ופנסיה, ביטוחי משנה ועוד. סאפיינס עובדת מול חברות ביטוח בינלאומיות, ממשלות ובנקים ומשרתת יותר מ-400 חברות ביטוח בצפון אמריקה, אירופה, ישראל ואסיה.
  החברה הכתה את התחזיות והרוויחה מעל ל 24 מליון דולר ברבעון האחרון של השנה.
  החברה אמנם עם מכפיל רווח יחסית גבוה(עומד על כ 48) אבל לא משהו חריג בתקופה הזו. נראת מניה מעניינת בעלת פוטנציאל, ממוצע הערכות האנליסטים עומד על אפסייד של כ 20%.
השבוע ב WALL STREET

אוי אוי וול סטריט, סערות, רעמים וברקים.
כמה תנודתיות הייתה השבוע ואיזו דרמה, לאן הולכים אין אחד שיודע.
אגיד בקצרה ובהמשך לסקירה על הסערה בשווקים נראה שיש עוד ירידות לפנינו.
כולנו נחכה שיגמרו מהר עם מעט נפגעים אבל הימים הקרובים יכולים לתת לנו את העדות לאן צועד השוק.
מניות שהייתי נותן אליהן דגש בשבוע הזה הן:

 • NIO חברת NIO מפרסמת דוחות ביום שני והצפי הוא למה שהתרגלו מהם עד היום, להכות את התחזיות. בנוסף בחברה אוהבים להפתיע עם גימיק חדש מידי כמה פרסומי דוחות אז אפשר לקוות שיפתיעו עם משהו חיובי ויקפיצו את המדד ואת הסקטור כולו.
 • TRAGET+COSTCO שתי מניות קמעונאיות שאקח ביחד כי מבחינתי הן משפחה אחת מאוחדת ומאוהבת. שתי החברות הן חברות כלבו גדולות בארה”ב חזקות, עמידות בפריסה רחבה ברחבי ארה”ב, המצב שלהן יכול להעיד על השוק כולו, כמו וואלמרט גם קוסטקו וטרגט הן מבחן חשוב לשוק, למשק ולכלכלה.
  שאני רואה את המצב כך שהתוצאות עבורן ישפיעו על כולן. טרגט תפרסם בשלישי וקוסטקו בחמישי, יהיה מעניין לראות.
 • BIG LOTS – BIG חברת BIG LOTS גם היא חברה קמעונאית אליה יש לי זיקה אישית מעצם האחזקה שלי בה. תפרסם דוחות ביום שישי, חברה מאוד חזקה, עם מכפיל רווח מהנמוכים שנתקלתי(*** מכפיל רווח של 4***) זה משהו שאני לא חושב שאפשר לראות היום.
  חברה רווחית, בעלת עודף מזומנים גדול עם מעל ל 1400 סניפים ברחבי ארה”ב.
  גם היא דומה בסגנונה לוולמארט, טרגט וקוסטקו כאשר הם מנסים להיכנס לנישה של מסחר אלקטרוני בנוסף. סקירה קצרה בחדר הניתוח על חברת BIG LOTS.
  כמו כל השוק מניית BIG תיקנה כלפי מטה אך לאורך זמן ובמיוחד ברגע שתגיע ההתאוששות אני מעריך שהמניה תחזור לקו העליות.

קומפיוג’ן

חברת קומפיוגן בע”מ הינה חברה דואלית, חברת גילוי ופיתוח טיפולי בשלב קליני, עוסקת במחקר, פיתוח ומסחור של מועמדים טיפוליים ומוצרים בישראל, ארצות הברית ואירופה. הצינור החיסוני-אונקולוגי של החברה מורכב מ- COM701, נוגדן אנטי PVRIG הנמצא במחקר קליני שלב א ‘המשמש לטיפול בגידולים מוצקים; BAY 1905254, נוגדן טיפולי המכוון ל- ILDR2, שנמצא במחקר קליני שלב I בחולים עם גידולים מוצקים; ו- COM902, נוגדן טיפולי המכוון ל TIGIT. הצינור הטיפולי שלה כולל גם תוכניות אימונו-אונקולוגיות בשלב מוקדם המתמקדות בעיקר במטרות מיאלואידיות. לחברה הסכם שיתוף פעולה עם Bayer Pharma AG למחקר, פיתוח ומסחור של תרופות מבוססות נוגדנים לטיפולים מבוססי נוגדנים כנגד רגולטורי החיסון של החברה; בריסטול-מאיירס סקוויב להערכת הבטיחות והסבילות של COM701 בשילוב עם מעכב מחסום החיסון PD-1 של בריסטול-מאיירס סקיב, Opdivo בחולים עם גידולים מוצקים מתקדמים; ובית הספר לרפואה של ג’ונס הופקינס להערכת יעדים חדשים של תאי T ומחסום מיאלואידי. יש לה הסכם רישיון עם AstraZeneca לפיתוח מוצרים נוגדנים דו-ספציפיים ורב-ספציפיים לחיסונים אונקולוגיים. חברת קומפיוגן בע”מ הוקמה בשנת 1993 ומשרדיה הראשיים נמצאים בחולון, ישראל

אלקטרה נדל”ן

החברה, אלקטרה נדל”ן בע”מ, והחברות המוחזקות שלה פועלות בתחומי הנדל”ן בישראל ובחו”ל. פעילות הקבוצה מתמקדת החל משנת 2016, בתחום מקבצי הדיור בדרום מזרח ארה”ב. פעילות זו כוללת איתור, רכישה, ניהול והשבחה – לרבות מתן הלוואות ליזמים אחרים לרכישת מקבצי דיור כאמור.
בד בבד ובהתאם לאסטרטגיה של החברה, ממשיכה אלקטרה נדל”ן לפעול להשלמת מימוש וייזום כלל נכסי הנדל”ן המניב, שהיו בבעלותה טרם כניסתה לתחום הפעילות של מקבצי הדיור. פעילות זו כוללת השכרת שטחי מסחר בישראל, השכרת משרדים בגרמניה ובצפון אמריקה וכן פעילות של ייזום, בניה ומכירת דירות למגורים בהודו.

סאפיינס

חברת Sapiens International Corporation N.V, הינה חברה דואלית המספקת פתרונות תוכנה לענפי הביטוח והשירותים הפיננסיים בצפון אמריקה, אירופה, אסיה האוקיאנוס השקט ודרום אפריקה. החברה מציעה את Sapiens CoreSuite ו- Sapiens IDITSuite עבור קווים אישיים, מסחריים והתמחות, כמו גם ביטוח משנה ותמורה לעובדים; ו- Sapiens CoreSuite, Sapiens UnderwritingPro, Sapiens ApplicationPro, Sapiens IllustrationPro ו- Sapiens ConsolidationMaster לכל החיים, לפנסיה ולקצבה. היא מספקת גם את Sapiens DigitalSuite ללקוחות ביטוח, סוכנים, מתווכים, מנהלי סיכונים, קבוצות לקוחות וספקי שירותים של צד שלישי; פורטלי Sapiens AgentConnect ו- Sapiens CustomerConnect; Sapiens Intelligence, פלטפורמת ניתוח; Sapiens IntelligencePro, פתרון BI מקיף עם דוחות מוגדרים מראש, לוחות מחוונים וכרטיסי ניקוד; ו- Sapiens Advanced Analytics, המשתמשת AI ו- Machine Learning כדי לייצר תובנות הניתנות לפעולה על בסיס מודלים שונים ברחבי שרשרת הערך הביטוחית. בנוסף, החברה מציעה פתרונות ביטוח משנה של Sapiens ReinsuranceMaster, Sapiens ReinsurancePro ו- Sapiens Reinsurance GO; ו- Sapiens Platform, Sapiens CoreSuite, Sapiens PolicyPro ו- Sapiens ClaimsPro, כמו גם Sapiens PolicyGo, Sapiens ClaimsGo ו- Sapiens Connect לקבלת פיצוי עובדים. יתר על כן, היא מספקת פתרונות פיננסיים ותאימות, הכוללים Sapiens FinancialPro, Sapiens Financial GO, Sapiens StatementPro, Sapiens CheckPro ו- Sapiens כלי דיווח; ו- Sapiens החלטה, פלטפורמה בקנה מידה ארגוני המאפשרת למוסדות לחבר באופן מרכזי, לאחסן ולנהל לוגיקות עסקיות ארגוניות שונות. בנוסף, החברה מציעה פתרונות בהתאמה אישית המבוססת על פלטפורמת ה- eMerge של Sapiens; ואספקת תוכניות, שירותים מנוהלים. היא משווקת ומוכרת את מוצריה ושירותיה באמצעות מכירות ישירות ושותפות. החברה הוקמה בשנת 1982 ומשרדיה הראשיים נמצאים בחולון, ישראל.

NIO

NIO Limited מתכננת, מייצרת ומכירה של רכבים חשמליים בסין, הונג קונג, ארצות הברית, בריטניה וגרמניה. החברה מציעה רכבי שטח חשמליים חמישה, שישה ושבעה מושבים. כמו כן היא מעורבת במתן חבילות אנרגיה ושירות למשתמשים בה; פעילויות שיווק, עיצוב ופיתוח טכנולוגי; ייצור רכבות חשמל אלקטרוניות, ערכות סוללות ורכיבים; ופעילויות ניהול מכירות ואחרי מכירות. בנוסף, החברה מציעה פתרונות טעינה, כולל Power Home, פיתרון טעינה ביתית; החלפת חשמל, שירות החלפת סוללות; Power Mobile, שירות טעינה נייד באמצעות טעינת משאיות; מטען ציבורי, פיתרון טעינה מהיר ציבורי; ו- Power Express, שירות טעינה והסעה לפי דרישה 24 שעות ביממה. יתר על כן, היא מספקת שירותי ערך מוסף, כגון ביטוח אחריות סטטוטורי לצד שלישי, וביטוח נזקי רכב באמצעות מבטחי צד שלישי; שירותי תיקון ותחזוקה שוטפת; שירותי רכב באדיבות במהלך תיקונים ותחזוקה ממושכים; וסיוע בצד הדרך, כמו גם חבילות נתונים. ל- NIO Limited שיתוף פעולה אסטרטגי עם Mobileye N.V לפיתוח כלי רכב אוטומטיים ואוטונומיים; והסכמי שיתוף פעולה עם יצרנים שונים לייצור ES8, רכב שטח חשמלי בעל ביצועים גבוהים של שישה או שבעה מושבים. החברה נודעה בעבר בשם NextEV Inc. ושינתה את שמה ל- NIO Limited ביולי 2017. NIO Limited הוקמה בשנת 2014 ומשרדיה הראשיים נמצאים בשנגחאי שבסין.

COSTCO

חברת Costco Wholesale, יחד עם חברות הבת שלה, עוסקת בתפעול מחסני חברות בארצות הברית, פורטו ריקו, קנדה, בריטניה, מקסיקו, יפן, קוריאה, אוסטרליה, ספרד, צרפת, איסלנד, סין וטייוואן. הוא מציע מוצרים ממותגים ופרטיים במגוון קטגוריות סחורה. החברה מספקת מזון יבש וארוז, ומצרכים; מזון חטיפים, סוכריות, משקאות אלכוהוליים ולא אלכוהוליים וציוד ניקוי; מכשירי חשמל, אלקטרוניקה, עזרי בריאות ויופי, חומרה ומוצרי גינה ופטיו; מוצרי בשר, מאפייה ומעדניות וכן תוצרת; ובגדים ומכשירים קטנים. היא מפעילה גם בתי מרקחת, מרכזי חלוקה אופטית, בתי משפט למזון ומרכזי מכשירי שמיעה, כמו גם 615 תחנות דלק; ומציע משלוחים עסקיים, נסיעות, מכולת באותו יום ושירותים שונים אחרים ברשת בארצות שונות. נכון ל -7 באוקטובר 2020, החברה הפעילה 796 מחסנים, בהם 552 בארצות הברית ובפורטו ריקו, 102 בקנדה, 39 במקסיקו, 29 בבריטניה, 27 ביפן, 16 בדרום קוריאה, 13 בטייוואן, 12 באוסטרליה, 3 בספרד, 1 באיסלנד, 1 בצרפת ו- 1 בסין. כמו כן, היא מפעילה אתרי מסחר אלקטרוני בארצות הברית, קנדה, בריטניה, מקסיקו, דרום קוריאה, טייוואן, יפן ואוסטרליה. החברה נודעה בעבר בשם Costco Companies, Inc. ושינתה את שמה ל- Costco Wholesale Corporation באוגוסט 1999. חברת Costco Wholesale הוקמה בשנת 1976 וממוקמת בעיסאקה, וושינגטון.

TARGET

תאגיד היעד פועל כקמעונאי סחורות כללי בארצות הברית. החברה מציעה מבחר מזון, כולל מתכלים, מכולת יבשה, מוצרי חלב וקפואים; ביגוד, אביזרים, מוצרי בית לבית, מוצרי אלקטרוניקה, צעצועים, הצעות עונתיות וסחורות אחרות; יסודות יופי ומשק בית; החברה מספקת גם שירותים בחנויות, כגון Target Cafà ©, Target Optical, Starbucks, ושירותי מזון אחרים. היא מוכרת את מוצריה דרך חנויותיה; וערוצים דיגיטליים, כולל Target.com. נכון ל- 25 במרץ 2020, החברה הפעילה כ -1,900 חנויות. חברת Target Corporation הוקמה בשנת 1902 ומשרדיה הראשיים נמצאים במיניאפוליס, מינסוטה

BIG LOTS

ביג לוטס בע”מ, באמצעות חברות הבת שלה, פועלת כקמעונאית בארצות הברית. החברה מציעה מוצרים בקטגוריות מרצ’נדייז שונות, כגון קטגוריית רהיטים הכוללת ריפודים, מזרנים, מוצרי מארז ומחלקות מוכנות להרכבה; קטגוריה עונתית, הכוללת עיטורי חג המולד, מדשאות וגינות, קיץ ומחלקות נופש אחרות; קטגוריית בית רך המורכבת ממצעי אופנה ושירותים, אמבטיה, חלון, טקסטיל דקורטיבי, ארגון ביתי, שטיחים לאזור, מחלקות ביתיות ומחלקות מסגרות; וקטגוריית מזון הכוללת משקאות ומכולת, ממתקים וחטיפים ומחלקות מזון מיוחד. הוא מספק גם סחורה בקטגוריית חומרים מתכלים, הכוללת מחלקות בריאות, יופי וקוסמטיקה, פלסטיק, נייר, כימיה וחיות מחמד; קטגוריית בית קשה, כולל מכשירי חשמל קטנים, שולחן, הכנת אוכל, נייר מכתבים, כרטיסי ברכה ומחלקות אחזקת הבית; וקטגוריית אלקטרוניקה, צעצועים ואביזרים המורכבת ממחלקות אלקטרוניקה, צעצועים, תכשיטים ובגדי גוף. החל מ -1 בפברואר 2020, היא הפעילה 1,404 חנויות ב -47 מדינות ופלטפורמת מסחר אלקטרוני. ביג לוטס, בע”מ נוסדה בשנת 1967 ומשרדיה הראשיים נמצאים בקולומבוס, אוהיו.

גילוי נאות: מחזיקבמניות: BIG, NIO המצוינות בסקירה. וככזה הנני בעל עניין ישיר בניירות אלו. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: