מבט לשבוע הקרוב – 18.4.21

השבוע שהיה והשבוע וזה שיהיה

18.4.21

השבוע בשוק ההון

לקראת שבוע מסחר שלם אחרי שבוע קצר ושלילי במקצת בתל אביב, שהסתכם בירידה של כ 0.2% ושבר רצף של 4 שבועות חיוביים ברצף.
בשבוע שעבר אמנם הערכתי שיהיה שבוע חיובי אבל אסתפק בכך שלא היה שלילי מידי. כל זאת בשבוע שבו המתיחות עם רוסיה והחזרת/סילוק השגריר מנגנת יחד על התזמורת עם מתיחות קלה בכל הקשור למניות הסיניות כשבמקביל השיחות עם האירנים לא מעלות ממצאים חיוביים. מול הכוחות והקולות השליליים האלו, עדיין, כמו בשבועות הקודמים היציאה ההדרגתית ממגפת הקורונה – הירידה בנתוני התחלואה, עליה בכמות המתחסנים ופתיחת ענפים רבים במשק עד כמעט פתיחה מלאה משמרים את השוק בהמתנה לידיעה משמעותית שתסמן כיוון ברור יותר לשוק.
יום המסחר הראשון בת”א יפתח השבוע עם פער ארביטראז’ חיובי קל שעומד על 0.2%.

גם השבוע במסחר בארה”ב תמשך עונת הדוחות שהחלה בשבוע שעבר עם נתונים חיוביים וחזקים של בנקיים מרכזיים, שכמו שציינתי מעידים לדעתי על חוזק השוק ועל יציבות המערכת. נתונים משמעותיים שיכולים לסמן על הבאות.
כאשר את השבוע סיכמו המדדים המובילים בוול סטריט, כפי שהערכתי בשבוע שעבר(מבט לשבוע -11.4.21) בעליות שערים נאות – נאסד”ק – 1.6% , דאו – 2.08% , S&P – 2.16%.
המשך רצף חיובי חשוב וטוב למדדים בפרט ולשוק בכלל.
כמו בשבוע שעבר לדעתי המסחר ימשיך להיות מהוסס עם נטייה קלה לעליות. כאשר המניות הגדולות יהיו יציבות ואלו הספקולטיביות יותר יכולות עדיין “לחטוף” פה ושם מכיוון שהעצבנות גדולה. בשבוע שעבר התפרסמו דוחות שעקפו את התחזיות של חברות פיננסיות מרכזיות שכמו שאני מזכיר ישפיעו מאוד על התודעה וההתנהלות וישדרו יציבות או אי יציבות בהתאם לדוחות. כאמור גולדמן זאקס, וולס – פארגו, סיטי בנק  הגופים הפיננסים הגדולים עקפו את התחזיות ועדכנו בצורה חיובית את התחזיות שלהן אך לעומתן חברת התעופה דלתא שפספסה את התחזיות והפסידה גם ברבעון הזה(כמו בכל ארבעת הרבעונים האחרונים).

השבוע גדוש בדוחות חשובים וכדאי לשים דגש על שלל מדווחות כאשר ביום שלישי חברת נטפליקס תדווח, אבל כבר ביום שני נראה את הדוחות של חברת התעופה UNITED ואחת החברות הגדולות בעולם כמו קוקה קולה, P&G(פרוקטר אנד גמבל), קימברלי-קלארק וכמובן חברות הטכנולוגיה והתקשורת – נטפליקס (שאיפשהו נחשבת טכנולוגית), אינטל, AT&T , ורייזון ואריקסון, בסיום השבוע תדווח אמריקן אקספרס שכאמור חשובה מאוד בסידרת הדיווחים ומשקפת את הצריכה – הוצאות והכנסות של הצרכנים במשק.
במקביל לכל המדווחות יקודמו המהלכים של ממשל ביידן לתמיכה במשק בכ 2 טריליון דולר נוספים. מהלכים שנראים חיוביים מצד אחד אבל עוצמת התמיכה שלהם מאיימת על היציבות מצד שני. אולי אלו יוציאו אותנו מהדשדוש והנדנוד בשווקים (לכתבה המלאה על הנדנדה בשווקים) ואולי כבר נחזור לראות את התנועה שהורגלנו אליה בשנה החולפת.

וול סטריט תמשיך להשפיע על המגמה בעולם

השבוע בנוסף למניות שמדווחות אתייחס גם לסקטורים, כמו שאני מזכיר בשבועות האחרונים הביצועים של הסקטורים לדעתי מעידים על חוזק השוק והמשק ויעידו על היציאה מהמשבר.
בין הסקטורים בעולם יש דמיון רב וכמעט באופן קבוע הביצועים דומים לכן ההתייחסות מבחינתי היא ההשלכה על הביצוע בכלל השווקים:

 • הבנקים – ביצועי מניות הבנקים מהם ניתן יהיה לראות כלי שיקוף של המצב במשק האמריקאי ולהשוות לשאר העולם. לדעתי, עוצמת הבנקים בהכרח תעיד על התאוששות המשק וכיוון השוק.
  אחרי שבשבוע שעבר המדד סגר בעליה של כ 3.4%, השבוע הוא סיכם בירידה של כ 0.8% ירידה אחרי מספר שבועות רצופים של עליות.  נתון שצריך לשים אליו לב ולבחון גם בשבוע הקרוב.
 • נדל”ן – גם תחום הנדל”ן לדעתי יכול להעיד על עוצמת השוק והכיוון אליו נלך.
  ככל שחברות הנדל”ן יפגינו עוצמה, יציבות וגידול כך ישתקף כי המשק צולח את המשבר.
  כמו הבנקים גם מדד הנדל”ן לדעתי הוא אינדיקציה משמעותית להמשך וגם הוא יכול לתת לנו כיוון.
  בשבוע החולף מדד הנדל”ן בארץ הסתכם בעליה של כ 1.4% שבוע שני ברציפות של עליות שכמו שאמרתי נתון המעיד לדעתי על התאוששות.
 • נדל”ן – לדעתי גם תחום הנדל”ן מעיד על עוצמת השוק והכיוון אליו נלך.
  ככל שחברות הנדל”ן יפגינו עוצמה, יציבות וגידול כך ישתקף כי המשק צולח את המשבר.
  כמו הבנקים גם מדד הנדל”ן לדעתי הוא אינדיקציה משמעותית להמשך וגם הוא יכול לתת לנו כיוון.
  לאחר שבשבוע הקודם מדד הנדל”ן בארץ הסתכם בעליה של כ 1.4% , השבוע סיכם בעליה של כ 2.5% שבוע שלישי ברציפות של עליות שכמו שאמרתי נתון המעיד לדעתי על התאוששות.
 • הקמעונאיות – כמו הבנקים והנדל”ן גם הרשתות הקמעונאיות הן הברומטר של הכלכלה. דוחות טובים שלהן יכולים להעיד על חוזק המשק ולתת דחיפה לשוק ולאותת על כיוון.
  קוקה קולה, P&G(פרוקטר אנד גמבל), קימברלי-קלארק  משמעותיות מאוד כאשר צפי האנליסטים לגביהם חיובי ונשאר לראות אם יעמדו או יעקפו את התחזיות, במידה ולא אלו יהיו נתונים חשובים להמשך ותהיה השפעה על השוק.
  אז בהשוואה בין החברות הקמעונאיות בארץ היה מסחר מגוון – הממוצע הסתכם אמנם בעליה של כחצי אחוז אבל נכון לעכשיו כבר 3 שבועות רצופים של אי יציבות.
  נתון חשוב שגם אחריו חשוב לעקוב.

תחום הטכנולוגיה – בתחום הזה דווקא כן אתן דגש לוול סטריט שם מניות הטכנולוגיה נטפליקס – חשוב מאוד יהיה לראות קודם כל אם עמדה בציפיות ובנוסף מה סטטוס המנויים שלה ואיך הם מעריכים את המצב בשנה הקרובה.
אינטל – ניצבת בפני תחרות מוצהרת של אנבידיה(סקירה מורחבת מחדר הניתוח על אנבידיה) שמכוונת לכל נתחי השוק של אינטל יהיה מעניין לראות תוצאות וכמו נטפליקס את הצפי להמשך השנה, גם חברות התקשורת והסלולר מענינות ונקווה לראות אותן חיוביות למרות הקושי הצפוי AT&T , ורייזון ואריקסון.
מדד הטכנולוגיה , בארץ ירד קלות כ 0.6% והנאסד”ק לעומת זאת עלה 1.6%. כמובן שאנחנו בעידן כזה, הטכנולוגיה היא מנוע הצמיחה של המשק.
השבוע הייתה החלשות בעוצמת העליות משבוע שעבר אבל כל עוד הרצף החיובי נמשך המצב נראה טוב.

והסוחרים רק מבקשים לחזור ולראות מסכים ירוקים

לסיכום, מעריך שהשבוע יהיה בסימן הססנות ועצבנות, עם המתנה לדוחות.
כאשר כל דו”ח שלא יהיה חיובי ואופטימי יכול לגרור את השוק כלפי מטה, כשבמקביל במידה ויהיו דוחות חיובים ואופטימיים לא חושב שנקפוץ בצורה דרמטית.
צריך לזכור, להתנהל ולהשקיע מאוזן(סקירה מלאה להשקעה מאוזנת), להיערך למצב של עליות זה קל אבל צריך לדעת להכין את עצמנו גם לירידות. להתנהל נכון כדי שלא נמצא את עצמנו עושים טעויות וחוששים מירידות שבתיק מאוזן רק יכולות לחזק את התיק בהמשך.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: