מבט לשבוע הקרוב – 14.2.21

השבוע שהיה והשבוע וזה שיהיה

14.2.21

השבוע באחד העם

יום המסחר הראשון של השבוע בת”א צפוי להיפתח ביציבות על רקע הנעילה הירוקה בסיכום שבוע המסחר בוול סטריט. המניות הדואליות חוזרות עם פער ארביטראז’ שלילי של 0.1% המעו”ף.
וזאת לאחר שיום חמישי נסגר בצורה שלילית ובירידות של כ 1%.
במהלך השבוע נראה עניין ותנועה רבה לכיוון עסקת הרכישה של בית ההשקעות פסגות ע”י אלטשולר שחם.
אפשר להניח ששבוע המסחר יתנהל בהמתנה לבהירות מכיוון השווקים בחו”ל ובדגש על ארה”ב ללא תנועות מיוחדות.
שלוש מניות שהייתי נותן אליהן דגש בשבוע הזה הן:

 • אלטשולר שחם גמל – כהמשך לעיסקת הרכישה של בית ההשקעות פסגות.
  תרכז עניין רב וכמובן שהעסקה מגלמת פוטנציאל גדול לעליות בזכות נתח קרנות הפנסיה אותו אלטשולר הציבה כיעד אסטרטגיה על מנת לעשות את קפיצת המדרגה שלה לאחר שנים של הובלה בתשואות בקרנות ההשתלמות ללא נתח משמעותי בקרנות הפנסיה.
  מניית אלטשולר שחם גמל עלתה בשנת 2020 כ 62% ומתחילת השנה כ 20% נוספים.
  ולדעתי נראה שהעסקה מייצרת לחברה פוטנציאל גידול נוסף שאני מעריך בעשרות אחוזים.
 • טבע – אין הרבה מה להרחיב פרט לעובדה שחוזרת עם פער ארביטראז’ שלילי של כ 2.5%. החברה לא ממריאה ולדעתי זוכרים לה חסד נעורים ומשאירים אותה במדד המרכזי שבעצם היא פוגעת מאוד בביצועים של מדד  תל אביב 35. את 2019 המניה סיימה בירידה של כ 40% את 2020 בכ 10% ולמרות פתיחת שנה חזקה של עליות בכ 20% החברה פירסמה דוחות שנתיים חלשים עם צפי חלש לשנה הקרובה.
  לדעתי – להתרחק אם יש מישהו שבכלל חשב להתקרב.
 • אודיאוקודס – מניה שהייתי שם לב אליה השבוע ובכלל קדימה היא מניית אודיאוקודס(נסחרת גם בוול סטריט AUDC). החברה אחרי חצי שנה של ירידות ונראה לי שמצאה כבר את התחתית.
  מגלמת פוטנציאל רב גם מבחינה טכנולוגית וגם מבחינה כלכלית החברה עם בסיס חזק לקידום התוכניות שלה להתפתחות ולצמיחה.צפי האנליסטים לגביה נותן אפסייד של כ 50% בתרחיש חיובי ו כ 30% בדעה הממוצעת.
  מניה מעניינת שלדעתי כדאי לשים אליה לב.
השבוע ב WALL STREET

ביום שני ה 15/2 חל יום הנשיא ולכן המסחר יחל השבוע רק ביום שלישי.
שבוע המסחר החולף היה תנודתי מעט והסתכם בסופו של דבר בממוצע עליות של כ 1%.
לדעתי זה היה שבוע המתנה בציפייה לשבוע הקרוב בו אני מעריך ומקווה שיהיו עליות קצת יותר משמעותיות שיקחו את השוק קדימה. כמו כן גם השבוע יפורסמו דוחות שנתיים, כאשר המרכזיות שבהן WALMART,SHOPIFY – שתיהן יכולות להשפיע מאוד על המסחר ולהעיד על עוצמת השוק. וואלמארט ושופיפיי על יכולת והרגלי הצריכה של האמריקאים שמנסים להתאושש ממשבר הקורונה
שלוש מניות שהייתי נותן אליהן דגש בשבוע הזה הן:

 • Luminar Technologies – LAZR חברת LIDAR עליה יש הרחבה ב“חדר הניתוח”. המניה מרכזת עניין רב וסוגרת שבוע עליות של כ 15% לאור הסכם שיתוף הפעולה שלה עם חברת VOLVO וניסויים מוצלחים וכמובן הרוח הגבית בכל נושא הרכבים החשמליים והאוטונומיים.
 • WALMART  כאמור תפרסם דוחות ביום חמישי וצפי האנליסטים הוא שהחברה תמשיך להרוויח ובגדול בהמשך לשלושה רבעונים בהם החברה הביסה את ציפיות האנליסטים.
  לחברה אפסייד של כ 25% ומאמין שבתקופה הקרובה במיוחד לאחר הדוחות שיתנו רוח גבית לעליות קדימה.
 • SHOPIFY – החברה אולי פחות מוכרת לנו הישראלים אבל החברה חזקה מאוד בשוק האמריקאי והקנדי, באוסטרליה ואנגליה. החברה מתיימרת להיות בסגנון אמזון – פלטפורמת חנויות אינטרנטיות. צפויה לפרסם דוחות שנתיים ביום רביעי השבוע ולאחר 4 רבעונים של ניפוץ התחזיות האנליסטים הציבו הפעם רף גבוה שיכול לאתגר את רף הרווחים אבל בחברה מאמינים בעצמם ומשדרים ביטחון. 11 מתוך 16 אנליסטים ממליצים על קניה והשאר על החזק כאשר הצפי האופטימי ביותר נותן אפסייד של כ 15%.

אלטשולר שחם גמל

החברה, אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע”מ, הינה חברה מנהלת של קרן פנסיה וקופות גמל בהתאם לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים. החברה עוסקת בשני תחומי פעילות:
– ניהול קופות גמל: במסגרת תחום פעילות זה, מנהלת אלטשולר שחם גמל מוצרים כגון קופות גמל לחסכון, לתגמולים וקופות אישיות לפיצויים, קרנות השתלמות, קופות מרכזיות לפיצויים, קופות גמל להשקעה וכן קופת גמל להשקעה לחיסכון ארוך טווח לילד (במסגרתה, בין היתר, מפקיד ביטוח לאומי 50 ש”ח בכל חודש עבור כל ילד זכאי עד הגיעו של הילד לגיל 18).
– ניהול קרנות פנסיה: במסגרת תחום פעילות זה, מנהלת אלטשולר שחם גמל שתי קרנות פנסיה חדשות, אשר מאפשרות הפקדות עבור עמיתים, שכירים ועצמאיים (קרן פנסיה מקיפה וקרן פנסיה כללית)

טבע – TEVA

חברת טבע תעשיות פרמצבטיקה בע”מ, חברת תרופות, מפתחת, מייצרת, משווקת ומפיצה תרופות גנריות, תרופות מיוחדות ומוצרים ביו-פרמצבטיים בצפון אמריקה, אירופה ובינלאומית. החברה מציעה מוצרים סטריליים, הורמונים, תרופות בעלות עוצמה גבוהה וחומרים ציטוטוקסיים בצורות מינון שונות, כולל טבליות, כמוסות, הזרקות, משאפים, נוזלים, משחות וקרמים. היא גם מפתחת, מייצרת ומוכרת חומרים פרמצבטיים פעילים. בנוסף, הוא מתמקד באזורי מערכת העצבים המרכזית, הכאב, הנשימה והאונקולוגיה. מוצריה במערכת העצבים המרכזית ובאזור הכאב כוללים קופקסון לטיפול בצורות חוזרות ונשנות של טרשת נפוצה; AJOVY לטיפול מונע במיגרנה; ו- AUSTEDO לטיפול בדיסקינזיה טורדיבית וכוריאה הקשורים למחלת הנטינגטון. מוצרי החברה בשוק הנשימה כוללים את ProAir, QVAR, ProAir Digihaler, AirDuo Digihaler ו- ArmonAir Digihaler, BRALTUS, CINQAIR / CINQAERO, DuoResp Spiromax ו- AirDuo RespiClick / ArmonAir RespiClick לטיפול באסטמה ובמחלה חסימתית כרונית. מוצריה בשוק האונקולוגי כוללים את Bendeka, Treanda, Granix, Trisenox, Lonquex ו- Tevagrastim / Ratiograstim. החברה הוקמה בשנת 1901 ומשרדיה הראשיים נמצאים בפתח תקווה, ישראל.

אודיאוקודס – AUDC

AudioCodes Ltd. מתכננת, מפתחת ומוכרת פתרונות Voice over IP (VoIP), VoIP מתואם ורשתות נתונים, מוצרים ויישומים עבור תקשורת מאוחדת ארגונית, מרכזי קשר, שירותים עסקיים של ספקי שירות, VoIP נייד ומרכזי נתונים וירטואליים בענן. מוצרי החברה כוללים טלפוני IP, בקרי גבולות הפעלה (SBC), שערי מדיה, נתבים עסקיים מרובי שירותים, טלפוני IP מנוהלים, שערי מגורים, שרתי מדיה, פתרונות תקשורת סלולרית, יישומי ערך מוסף, פתרונות ניהול מחזור חיים, שירותים מקצועיים, ו מכשירי סניף ששרדו; מנהל התקן; CloudBond 365, פיתרון להתאמה למרכז הנתונים, למתחם הלקוחות או לסניף; מכשירי CloudBond 365 CCE; חבילה לניהול משתמשים 365, יישום לניהול תוכנה; וניהול וניתוב VoIP, חבילת יישומי מחזור חיים עבור פריסות תקשורת מאוחדות בקנה מידה גדול בענן או בניינים. הוא מספק גם מוצרי ניתוב שיחות VocaNOM; מוצרי הקלטת שיחות SmartTAP; Auto Attendant, כלי לניהול שיחות ושירותי משלוח נכנסים; שבבי מעבד אותות; לוחות תקשורת; ומוצרי לוח שילוב חומרה לרישום קולי ונתונים. בנוסף, החברה מציעה שירותי תכנון, הטמעה, תפעול ותמיכה, כמו גם שירותי ייעוץ והדרכה. בעיקר היא משווקת ומוכרת את מוצריה באמצעות כוח מכירות ישיר ונציגי מכירות ליצרני ציוד מקוריים, למערבי מערכות ומפיצים ולספקי ציוד רשת בענפי הטלקומוניקציה והרשתות. החברה פועלת ביבשת אמריקה, אירופה, המזרח הרחוק וישראל. AudioCodes בע”מ הוקמה בשנת 1992 ומשרדיה הראשיים נמצאים בלוד, ישראל.

Luminar Technologies – LAZR

Luminar Technologies, Inc. פועלת כחברת חיישנים ותוכנות רכב לרכבי נוסעים ומשאיות. החברה פועלת בשני מגזרים, פתרונות אוטונומיה ומכירות רכיבים אחרים. מגזר פתרונות אוטונומיה מתכנן, מייצר ומכירה חיישני לידר ופתרונות תוכנה לתפיסה ואוטונומיה נלווים ליצרני ציוד מקוריים בענפי הרכב, הרכב המסחרי, הרובו-מונית ותעשיות קשורות אחרות. מגזר מכירות רכיבים אחרים עוסק בתכנון, בדיקה וייעוץ של מעגלים משולבים לא סטנדרטיים עבור סוכנויות ממשלתיות וקבלני ביטחון. החברה הוקמה בשנת 2012 ומשרדיה הראשיים נמצאים באורלנדו, פלורידה.

WALMART – WMT

Walmart Inc. עוסקת בפעילות קמעונאית וסיטונאית בפורמטים שונים ברחבי העולם. החברה פועלת בשלושה מגזרים: וולמארט ארה”ב, וולמארט אינטרנשיונל ומועדון סם. היא מפעילה סופר סופרמרקטים, סופרמרקטים, מועדוני מחסן, חנויות מזומנים, חנויות מוזלות, בתי מרקחת וחנויות נוחות; מועדוני מחסן לחברות בלבד; אתרי מסחר אלקטרוני, כגון walmart.com, walmart.com.mx, asda.com, walmart.ca, flipkart.com ו- samsclub.com; ויישומי מסחר סלולרי. החברה מציעה מוצרי מכולת, כולל בשר, תוצרת, טבע ואורגני, מעדניות ומאפיות, מוצרי חלב, מזון קפוא, משקאות אלכוהוליים ולא אלכוהוליים, ומכולת פרחים ויבשים, כמו גם חומרים מתכלים, כגון עזרי בריאות ויופי, מוצרי תינוקות, כימיקלים ביתיים, מוצרי נייר וציוד לחיות מחמד; ומוצרי בריאות ובריאות. הוא מספק גם מוצרי אלקטרוניקה, מצלמות וציוד, שירותי עיבוד תמונות, אלחוטי, סרטים, מוסיקה, משחקי וידאו וספרים; מכשירי כתיבה, כלי רכב, חומרה וצבע, מוצרי ספורט וחיות וגננות בחיק הטבע; ביגוד לנשים, ילדות, גברים, בנים ותינוקות, כמו גם נעליים, תכשיטים ואביזרים; וריהוט לבית, כלי בית ומכשירי חשמל קטנים, מצעים, עיצוב לבית, צעצועים, בדים, מלאכה וסחורה עונתית, כמו גם סחורה למותג. בנוסף, החברה מציעה שירותי דלק ופיננסים ומוצרים נלווים, לרבות פקודות כסף, כרטיסים ששולמו מראש, העברות כספים, פדיון צ’קים ותשלום חשבונות. היא מפעילה כ- 11,500 חנויות ואתרי מסחר אלקטרוני שונים תחת 56 באנרים ב 27 מדינות. החברה נודעה בעבר בשם Wal-Mart Stores, Inc. ושינתה את שמה ל- Walmart Inc. בפברואר 2018. Walmart Inc. הוקמה בשנת 1945 וממוקמת בבנטונוויל, ארקנסו.

Shopify – SHOP

Shopify Inc., חברת סחר, מספקת פלטפורמת מסחר רב ערוצית בענן לעסקים קטנים ובינוניים בקנדה, ארצות הברית, בריטניה, אוסטרליה ובינלאומית. הפלטפורמה שלה מספקת לסוחרים מבט יחיד על עסקים ולקוחות בערוצי מכירה שונים, כולל חלונות ראווה באינטרנט ובמובייל, מיקומי קמעונאות פיזיים, חלונות ראווה של מדיה חברתית, ושווקים; ומאפשר לנהל מוצרים ומלאי, לעבד הזמנות ותשלומים, למלא ולשלוח הזמנות, לבנות קשרי לקוחות, למקור מוצרים, למנף ניתוח ודיווח ולגשת למימון. החברה נודעה בעבר בשם Jaded Pixel Technologies Inc. ושינתה את שמה ל- Shopify Inc. בנובמבר 2011. Shopify Inc. הוקמה בשנת 2004 ומשרדיה הראשיים נמצאים באוטווה, קנדה.

גילוי נאות: מחזיק  במניית חברת  Luminar Technologies, IncLAZR  ואלטשולר שחם גמל וככזה בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוניאין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: