מבט לשבוע הקרוב – 11.4.21

השבוע שהיה והשבוע וזה שיהיה

11.4.21

השבוע בשוק ההון

שבוע מסחר חדש בפתח אחרי שבוע חיובי בתל אביב, שהסתכם בעליה של כ 1.6%.
בהמשך לסקירה משבוע שעבר, הערכתי שהשבוע יהיה ירוק, חיובי ויותר מזה עם אוירה חיובית קדימה וכך היה ונראה שגם השבוע המתקרב מסתמן באור חיובי. אל מול הכוחות והקולות השליליים שליוו אותנו בשבועות הקודמים עומדים נכון לעכשיו היציאה ההדרגתית ממגפת הקורונה – הירידה בנתוני התחלואה, עליה בכמות המתחסנים ופתיחת ענפים רבים במשק עד כמעט פתיחה מלאה.
יום המסחר הראשון של השבוע בת”א יפתח עם פער ארביטראז’ אפסי שעומד על 0.1%.
כשהמסחר השבוע יהיה קצר לקראת יום הזיכרון והעצמאות.

שבוע המסחר בארה”ב יחל בעונת הדוחות שרק הסתיימה, אמנם בעצימות נמוכה אבל מספר חברות מעניינות ומשמעותיות יכולות לסמן על הבאות.
כאשר את השבוע סיכמו המדדים המובילים בוול סטריט, כפי שהערכתי בשבוע שעבר(מבט לשבוע -4.4.21) בעליות שערים נאות – נאסד”ק – 3.12% , דאו – 1.95% , S&P – 2.7%.
להערכתי הימים הראשונים של השבוע יפתחו בהמשך לאוירה של שבוע שעבר, ללא תנועות חדות אך בכיוון העליות.
לאחר מכן לקראת סוף השבוע יתמקדו בדוחות הרבעוניים של חברות מרכזיות שיחלו להתפרסם בימים רביעי וחמישי, בהם בתי ההשקעות גולדמן זאקס, וולס – פארגו, סיטי בנק וגם חברת התעופה דלתא שכל אלו יכולים להצביע על המצב האמיתי בשוק ויכולים לסמן את כיוון המסחר בימים והשבועות שיגיעו לאחר מכן. כמו בשבוע שעבר, גם השבוע ובכלל בשבועות הקרובים, נתון שיכול להשפיע הוא הצגת התוכנית של ביידן לתמיכה בכלכלה בסדר גודל של כ 2 טריליון דולר הכוללת השקעה של כטריליון דולר בתשתיות, יצירות משרות חדשות ותמיכה של 400 מליארד דולר בתשתיות לאנרגיות ירוקות ורכבים חשמליים. חיבור מעניין להודעה על שימוש של אפל בסוללות טסלה לאחסנת אנרגיה ירוקה עד 2030 (לכתבה המלאה).
מהלכים שנראים חיוביים ואולי יוציאו אותנו מהדשדוש והנדנוד בשווקים (לכתבה המלאה על הנדנדה בשווקים) ואולי כבר נחזור לראות את התנועה שהורגלנו אליה בשנה החולפת.

וול סטריט משפיעה על המגמה בעולם

גם השבוע אתמקד בסקטורים מרכזיים ולא במניות, הביצועים של הסקטורים לדעתי מעידים על חוזק השוק והמשק ועל הכנות לסיום הירידות.
אז את הדגש אתן – בעולם ולא דווקא בארץ או בוול סטריט מכיוון שלראייתי יהיה דמיון בתחומים, אולי שוני בעוצמות אבל קווי דמיון:

 • הבנקים – אז כמו שציינתי לקראת סוף השבוע יפורסמו דוחות רבעוניים של מספר גורמים כלכליים גדולים בארה”ב ובכל אחד מהם ניתן יהיה לראות כלי שיקוף של המצב במשק האמריקאי ולהשוות לשאר העולם. לדעתי, עוצמת הבנקים בהכרח תעיד על התאוששות המשק וכיוון השוק.
 • אחרי שלפני שבועיים המדד סגר בעליה של כ 1%, את השבוע הוא סיכם בעליה של כ 3.4% נתון חשוב ומשמעותי.  לדעתי מעיד על יציבות של המשק והשוק ויתמוך בכיוון החיובי.
 • נדל”ן – גם תחום הנדל”ן לדעתי יכול להעיד על עוצמת השוק והכיוון אליו נלך.
  ככל שחברות הנדל”ן יפגינו עוצמה, יציבות וגידול כך ישתקף כי המשק צולח את המשבר.
  כמו הבנקים גם מדד הנדל”ן לדעתי הוא אינדיקציה משמעותית להמשך וגם הוא יכול לתת לנו כיוון.
  בשבוע החולף מדד הנדל”ן בארץ הסתכם בעליה של כ 1.4% שבוע שני ברציפות של עליות שכמו שאמרתי נתון המעיד לדעתי על התאוששות.
 • הקמעונאיות – כמו הבנקים והנדל”ן לדעתי גם הרשתות הקמעונאיות הן הברומטר של הכלכלה. דוחות טובים שלהן יכולים להעיד על חוזק המשק ולתת דחיפה לשוק ולאותת על כיוון.
  ענף הקמעונאות הוא הענף שבאופן מיידי יכול לשדר על מצב כח הקניה במשק.
  אז בהשוואה בין החברות הקמעונאיות בארץ היה מסחר עצבני שיכול להעיד על חששות ואולי אי יציבות בתחום – הממוצע הסתכם אמנם בירידה של כחצי אחוז אבל הפערים בין החברות היו גדולים.
 • תחום הטכנולוגיה – בתחום הזה דווקא כן אתן דגש לוול סטריט שם מניות הטכנולוגיה “חטפו” בעוצמה רבה יותר בשבועות האחרונים ונראה שבשבוע החולף דווקא התאוששו.
  בתחום הטכנולוגי “קפצו” הרבה מניות שמבטיחות להיות הדבר הבא, מה שלא בהכרח נכון. למרות שדווקא בתחום הטכנולוגי אני חושב שחברות יידעו לתת את המענה לעולם שהשתנה בעקבות משבר הקורונה ודווקא הן אלו שידעו לעשות את ההתאמות לעולם החדש, בצורה טובה יותר מתחומים אחרים.
  גם מדד הטכנולוגיה , בארץ עלה קלות כ 1.3% והנאסד”ק כאמור 3.12%, מעיד מאוד על עוצמת המשק. כמובן שאנחנו בעידן כזה, הטכנולוגיה היא מנוע הצמיחה של המשק.
  השבוע הייתה החלשות בעוצמת העליות משבוע שעבר אבל כל עוד הרצף החיובי נמשך המצב נראה טוב.

והסוחרים רק מבקשים לחזור ולראות מסכים ירוקים

לסיכום, מעריך שגם השבוע נראה גוונים ירוקים וחיוביים במדדים, פתיחת עונת הדוחות בדגש על חברות פיננסיות יכול לסמן לנו את ההמשך.
צריך לזכור, להתנהל ולהשקיע מאוזן(סקירה מלאה להשקעה מאוזנת), להיערך למצב של עליות זה קל אבל צריך לדעת להכין את עצמנו גם לירידות. להתנהל נכון כדי שלא נמצא את עצמנו עושים טעויות וחוששים מירידות שבתיק מאוזן רק יכולות לחזק את התיק בהמשך.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: