הנדנדה בשווקים

התנודות ימשכו
חייבים להסתכל ולתכנן קדימה

12.3.2021

אחרי שבוע של עליות יפות, התאוששות בשווקים ומחשבות ירוקות. אני חייב לצנן את ההתלהבות ולהגיד שכולנו יושבים בהמתנה על נדנדה. או לפחות כדאי שנשב בהמתנה על הנדנדה אלא אם יש לכם לב חזק, עומק כלכלי ומוכנות לסכן את הכסף שלכם.
כמו שהזכרתי מספר פעמים בשבועות האחרונים נראה כי הירידות יהיו חלק משמעותי ואגרסיבי מהמסחר. אנחנו רואים את זה בכל יום, מסחר עצבני, קיצוני ודינאמי מקצה לקצה ימים שהתחילו בירידה קלה סיימו בעליות של כמעט 2 אחוזים, כשבימים אחרים היו עליות של מעל 2 ו 3 אחוז.
וכל זה אחרי שבוע אדום במיוחד(אולי כבר הספקנו לשכוח).

עד שלא תתבהר התמונה ויקבע הכיוון, בעזרת תמיכה ממשלתית לאורך זמן, הודעות חיוביות והרגעת השווקים ע”י מהלכים ישירים כלפי שוק ההון, התנודתיות תמשיך.
תקופת הנדנדה הזו היא גן עדן לסוחרים יומיים ולכאלו שמוכנים ויכולים לסכן את הכסף שלהם.
ניתן לעשות מהלכים תוך יומיים על מניות מסוימות של עשרות אחוזים.
אלו לא האסטרטגיה והשיטה שלי אך בהחלט זו דרך לגיטימית שיכולה להיות רווחית מאוד אך מאוד מאוד מסוכנת ומיועדת לאנשים מנוסים וותיקים בתחום.
לדעתי כל סוחר חדש, שלא ערוך ושלא מכיר את התנהלות המסחר התוך יומית שיכולה להתבטא לפעמים בעסקאות קניה ומכירה בתוך דקות, יכול מהר מאוד להיכנס למערבולת ולהפסיד סכומים שיהיה קשה להחזיר.

סוחר המעוניין להיכנס לשוק ולא מתכנן לנהל מסחר יומי אבל כן מסחר לטווח קצר עד בינוני נדרש שיערך לכך ויבין את המשמעויות ויכיר את האפשרויות.
הימים והשבועות הקרובים יכולים להיות הזדמנות מצויינת למי שמוכן לקחת סיכון ולהעיז.
להערכתי הימים הקרובים יתאפיינו בתנודתיות שתתבטא ביום ירידות שיבוא אחרי יום עליות שיביא יום ירידות. מי שידע לנצל את ההזדמנות הזו יוכל להשיג רווחים יפים תוך סיכון לא קטן ובזמן קצר יחסית.

אסטרטגיה ומהלכים נכונים יכולים להביא לתוצאות מרשימות

התנהלות מסחר תוך יומי גם היא מכילה אסטרטגיה ושיטה וחייב לפעול בצורה מסודרת ומוגדרת מראש.
חשוב להגדיר נקודת כניסה וסכום אותם אנחנו מעריכים כלגיטימיים עבורנו – ערך מניה ריאלי והסיכון שגם יכול להוביל להפסד.
לאחר מכן נקודת יציאה, כמה מוכנים להפסיד או בכמה רווח מסתפקים, הרצון והמחשבה להרוויח עוד קצת ולהישאר עוד רגע יכול להיות מפתה מאוד אך באותה מידה זה המקרה בו אפשר ליפול ולהיסחף להפסד שקשה יהיה לחזור ממנו וליפול לתהום עמוקה ובעייתית.

לסיכום, בתקופה תנודתית כזו שמאופיינת בחוסר ודאות ויציבות בשווקים בטח ובטח בצירוף האופנה של המרדף אחר מניות קטנות שממריאות בן לילה ב מאות אחוזים ללא עבר, הווה בעייתי ומי יודע על העתיד. חשוב מאוד תגדירו לעצמכם אסטרטגיה, יעדים וגבולות.
שלושת אלו יובילו אתכם לכיוון הרצוי, גם אם בשלב ראשון תראו הפסדים, בהתמדה לאורך זמן, גם במסחר יומי וגם במסחר/השקעה לטווח ארוך, הרווחים והתמורה לעבודה שלכם יגיעו!

הרצון לזכות בכל הקופה יכול להשאיר אותנו בלי כלום
גם כשנועזים – חשוב להיות שקולים

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: