חדר הניתוח – Schrödinger, Inc – (SDGR)

בכל יום ראשון יעלו על שולחן הניתוחים מניות שנתייחס אליהן לטוב ולרע, מה כדאי ולמה, מתי כדאי לשקול איסוף ומתי לשחרר.

Schrödinger, Inc. (SDGR)

Schrödinger, Inc – שרדינגר בע”מ (SDGR), מספקת פלטפורמת תוכנה מבוססת פיזיקה המאפשרת גילוי של מולקולות חדשניות לפיתוח תרופות ויישומי חומרים. החברה פועלת באמצעות שני מגזרים, תוכנה וגילוי תרופות. מגזר התוכנה מתמקד במכירת התוכנות לגילוי תרופות בתעשיית מדעי החיים, כמו גם ללקוחות בענפי מדע החומרים. מגזר גילוי התרופות מתמקד בבניית תיק תוכניות פרה-קליניות וקליניות, באופן פנימי ובאמצעות שיתופי פעולה. החברה משרתת חברות ביו-פרמצבטיות ותעשייתיות, מוסדות אקדמיים ומעבדות ממשלתיות ברחבי העולם. ל- Schrödinger, Inc יש שיתופי פעולה אסטרטגיים עם Thermo Fisher Scientific כדי להרחיב את השימוש ב- cryo-EM בקשר לבדיקת תרכובות סיליקו כדי להאיץ את גילוי התרופות. לחברה שיתוף פעולה עם ענקית התרופות בריסטול מאיירס סקוויב כדי לגלות, לפתח ולמסחר תרופות בתחומי מחלה מרובים ובנוסף אפילו עם חברת NVIDIA שנועדו לרתום את SuperPODs של DGX. החברה נוסדה בשנת 1990 ומשרדיה הראשיים נמצאים בניו יורק, ניו יורק.

כמו בשבוע שעבר גם חברת שרדינגר אינה מסוג החברות אותן אני מנתח ולא מניה שאני ממהר לקנות בדרך כלל.
למרות זאת, גם אליה נחשפתי בזמן שבדקתי על מניות שונות בינהן חברות המוחזקות ע”י בתי השקעות גדולים או מניות שנרכשו בנפח גדול לאחרונה. דבר היכול להעיד על עניין כללי בחברה שצפוי לה עתיד חיובי או עניין ספציפי לגבי אירוע מתקרב שיכול להקפיץ את המניה. כך או אחרת להבדיל מאיתנו המשקיעים הקטנים, למשקיעים הגדולים בכלל ובפרט לבתי וקרנות השקעה יש את הכלים להעריך וגם להשפיע לגבי תנועה חיובית של מניה. בנוסף זו מניה מהסוג שיכול באופן מובהק להיכנס לקטגוריית התעוזה בתיק ההשקעות במקביל למניות הערך, סוג מניות עליהן גם שמתי סכום קטן כחלק מהתעוזה בתיקי ההשקעות שלי.

אל החברה נחשפתי בעיקר כשנתקלתי בעובדה שקרן ההשקעות של ביל גייטס המנהלת ומשקיעה בנכסים במעל 20 מיליארד דולר, דיווחה לרשות ניירות הערך שברבעון האחרון של 2020, הגדילה אחזקה בנייר אחד בלבד והוא מניות חברת שרדינגר (SDGR) . הקרן, רכשה כ 2 מיליון מניות בעלות ממוצעת של כ 63 דולר (המניה כבר הספיקה להגיע ל 117$ מאז והיום התאזנה ונמצאת בשער של 77.51$) וסך הכל מחזיקה כ 7 מליון מניות החברה.

הנתונים הכלכליים של החברה מעניינים מאוד, החברה עד לסוף שנת 2020 הייתה החברה הפסדית!
ברבעון הראשון של 2021 החברה הגיע לאיזון ועמדה על אפס דולרים רווח, לעומת נתון של 11 מיליון דולר הפסד ברבעון המקביל. בנוסף הציגה החברה את הצפי שלה לרבעונים והשנים שיבואו והציפיות והשאיפות אופטימיות. כאשר החברה צופה מעבר לרווח עד לסוף השנה.
הכנסות החברה הסתכמו בשנת 2020 בכ 108 מיליון דולר, עליה של כ 26% לעומת 2019.
ברבעון הראשון של 2021 הכנסות החברה עמדו על 32 מיליון דולר, עליה של כ 22% לעומת הרבעון המקביל.

היתרונות שאני רואה בחברה למרות שהחברה היא לא מהחברות הגדולות והמוכרות, ותיקות ורווחיות, שלחברה גרף צמיחה בהכנסות וברווחים. בנוסף ואולי בזכות כך קרנות ובתי השקעות מביעים אמון בחברה ומחזיקים נתח גדול מהחברה ולראיה ביצעו רכישות גדולות מהחברה. כאשר בנוסף לקרן של ביל גייטס גם Vanguard , Blackrock  ו ARK מחזיקים משמעותיים ובולטים בשוק שאני מאמין שיש להם מידע וידע קצת יותר מרוב המשקיעים. החסרונות הם בעצם העובדה שהחברה עדיין לא רווחית, החברה נמצאת בתחום רגיש בנושא הטכנולוגיה ומשבר או אפילו האטה עולמית בכלכלה יכולים לפגוע באופן מיידי בחברות מהסוג הזה לעומת חברות גדולות ויציבות.

שער המניה77$
צפי ממוצע91$
צפי מקסימאלי104$
הערכה שלי120$
אפסייד לממוצע 16%
אפסייד מקסימאלי 40%
אפסייד להערכתי50%
נכון לתאריך 14.6.21

מבחינה טכנית לטווח הארוך 17 מתוך 18 המדדים מצביעים על קניה חזקה.
כאשר נקודת הכניסה נראת נוחה, לאחר שלפני שלושה חודשים הגיעה לשיא של כ 117$, כאשר לפני חודש נדמה שמצאה תחתית באזור 60$ וכעט נראה שהמניה נמצאת במגמת עליה, כשאני מעריך שהמניה תחזור לבחון את נקודת השיא ואף תעבור אותה.
בנוסף 3 מתוך 4 האנליסטים שסקרו את המניה המליצו על קניה חזקה והרביעי על החזק בלבד. מבחינת חוזק פיננסי, החברה מדורגת הפרמטרים 7 מתוך 10.

לכן, לסיכום חברת  Schrödinger, Inc – שרדינגר בע”מ (SDGR), אינה חברה טיפוסית בה אמהר להשקיע. נתוני החברה אינם מציגים רווחים, אבל ההערכה שלי בהסתמך על השקעות גדולות של הקרנות הגדולות, בחינת דיווחי החברה והצגת הצפי שלהם לעתיד, היא שלחברה פוטנציאל גדול. כאשר הוא בא ליידי ביטוי בטכנולוגיה ייחודית ושירותים רבים בגזרות שונות בין רפואה לטכנולוגיה המשתלבת ברפואה. כמו בהרבה מניות גם במניות חברת שרדינגר אני מעריך שהאנליסטים קצת נזהרים ולכן לא נותנים הערכה גבוה יותר אך אני מעריך שלחברה פוטנציאל שעוד יפתיע.

הימור מחושב – שוקל להמר על הצד של ביל גייטס וקרנות נוספות

גילוי נאות: איני מחזיקבמניית חברת Schrödinger, Inc – שרדינגר בע”מ אך עוקב אחריה וככזה בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

ארכיון חדר ניתוח

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: