חדר הניתוח – וואן טכנולוגיות

בכל יום ראשון יעלו על שולחן הניתוחים מניות שנתייחס אליהן לטוב ולרע, מה כדאי ולמה, מתי כדאי לשקול איסוף ומתי לשחרר.

וואן טכנולוגיות תוכנה בע”מ

חברת וואן טכנולוגיות תוכנה בע”מ, חברה ישראלית שנוסדה בשנת 1973, עוסקת בתחום- שירותי תוכנה, ייעוץ וניהול: פתרונות ושירותי תוכנה, ביצוע פרויקטים והטמעת מערכות, מערכות ליבה, מערכות מבוססות ענן ויישומי דיגיטל, כולל שירותי ניהול וליווי של פרויקטים הנדסיים, בעיקר בתחום התשתיות הלאומיות. כמו כן השמת כוח אדם מקצועי, שירותי פיתוח ובדיקות תוכנה וייצוג יצרני תוכנה; ובנוסף אספקת שירותים מנוהלים בתחום המחשוב, לרבות הפעלת מרכזי תמיכה פנימיים וחיצוניים.
– פתרונות תשתיות מחשוב: מתן שירותי תכנון, אספקה והטמעה של תשתיות Data Centers מתקדמות, הכוללות בין השאר מערכי שרתים, אחסון ותקשורת.
בפבר’ 2021 הושלמה עיסקה, לפיה רכשה וואן טכנולוגיות את כל מניותיה של חברת טלדור וכחלק מהעסקה, נמחקו מניות טלדור מהרישום למסחר בבורסה.

מניית וואן טכנולוגיות עלתה בכ 80% ב -12 החודשים האחרונים ומחלקת דיבידנד שנתי בשיעור של כ 2.5% כאשר מכפיל הרווח שלה יחסית גבוה ועומד על שיעור של 32.7, לאחר שנה של מגפה ומשבר עולמי, החברה העזה ורכשה את חברת טלדור הגדולה(לה נתח שוק גדול בהשמה טכנולוגית) ומעצם העסקה הפגינה עוצמה והצהרת כוונות להמשך. בדוחות השנתיים לשנת 2020 הם הוכיחו גם כן חוזק ושליטה בשוק, כאשר הציגו עליה של כ 40% בהכנסות ברבעון הרביעי לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה ועליה של כ 17% בהכנסות בהשוואה שנתית ובמקביל גם עליה של 20% בשורת הרווח לעומת שנת 2019. ביצועים חזקים שמאפשרים לחברה גמישות בתכנון עתידי וגישה לפרויקטים עתידיים, שזהו מנוע הצמיחה העיקרי של החברה.

חברת וואן טכנולוגיות מבצעת פרויקטי הקמה לחוות שרתים – Data Center מקצה לקצה. תכנון, ביצוע, ליווי ותפעול של פרויקטים לחברות פרטיות ולא פחות חשוב מכך לגופים ממשלתיים. לאחר הפרויקטים אותם היא מקימה, אנשי התפעול שלה(ובחיזוק הרכש מטלדור) נשארים לתפעל ולתחזק את המערכות. מהלך שגם שווה נתח גדול מהפרויקט וגם משמר לחברה הכנסה ורווחים עתידיים. לחברת וואן טכנולוגיות בחיזוק הרכש של טלדור ישנו נתח גדול במגזר הממשלתי והביטחוני מה שמעניק לה יתרון מול חברות אחרות ובפרט לעבודה יעילה ורווחית מכיוון שהם מותאמים ומורגלים לעבודה מול אותם גורמים.

ב-2020 כולה ייצרה וואן טכנולוגיות מזומנים בסך כ-251 מיליון שקל מפעילות שוטפת, זאת מול סכום של 83 מיליון שקל ב-2019 (עלייה של כ-200%).
בחברת וואן מייחסים את הגידול לצמיחה בהיקפי הפעילות במגזר התוכנה, וכן לתמהיל העסקאות בתקופה שכלל עסקאות בעלות ערך מוסף ורווחיות גבוהה יותר במגזר התשתיות. גורם נוסף לעלייה היה איחוד של חברות שאוחדו לראשונה בתקופת הדוח.

היתרונות שאני רואה בחברה הם גדולים בזכות הריכוזיות שלה, יכולת הביצוע של פרויקטים קצה לקצה ללא תלות בגורמים חיצוניים רבים מה שמשאיר לחברה שולי רווח גדולים ולמקסם ביצועים. אני מאוד אוהב חברות שמסוגלות לבצע פרויקטים או בכלל תלויות בעצמן בלבד מכיוון שהדבר מעיד על חוזק ואיכות החברה וכמובן משאיר לחברה מקסימום רווחים.
לדעתי, למרות העליה של מניות החברה ב 12 החודשים האחרונים בכ 80% עדיין החברה יכולה לעלות ובמיוחד לאור הרכישה האחרונה שלה של שחקנית מרכזית כמו טלדור.

שער המניה428 ש”ח
צפי ממוצע520 ש”ח
צפי מקסימאלי540 ש”ח
הערכה שלי630 ש”ח
אפסייד לממוצע 25%
אפסייד מקסימאלי 30%
אפסייד להערכתי50%
נכון לתאריך 18.4.21

מבחינה טכנית כל 18 המדדים מצביעים על קניה חזקה. המניה נמצאת בתקופת דשדוש והמתנה, כאשר כפי שמופיע בגרף המצורף, לאחר דשדוש הגיעה עליה של כ 50%. הדשדוש בחודשים האחרונים מבחינה טכנית מאוד מזכיר את המהלך הקודם ובנוסף, לא ראיתי מהלך עליות משמעותי לאחר רכישת טלדור שאני מעריך שעוד תגיע.

איני מנתח טכני ולא מומחה בתחום הנתונים בגרף הינם הערכתי בלבד

לסיכום, וואן טכנולוגיות תוכנה בע”מ היא חברה בעלת כח רב בשוק, שמהלך הרכישה האחרון שלה משדר יותר מהכל חוזקה והצהרת כוונות להמשך. בעלת צבר פרויקטים בחברות פרטיות וגופים ממשלתיים רבים עם יכולות ביצוע קצה לקצה המגדילות את שולי הרווח והיעילות ולכן לדעתי החברה עם פוטנציאל להשקעה טובה עם עתיד לטווח ארוך שיכולה להניב תשואה משמעותית.

גילוי נאות: איני מחזיק במניות חברת וואן טכנולוגיות אך שוקל לרכוש ממניות החברה וככזה בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

ארכיון חדר ניתוח

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: