חדר הניתוח – ג’יי.פי מורגן – JPMorgan(JPM)

בכל יום פעם יעלו על שולחן הניתוחים מניות שנתייחס אליהן לטוב ולרע, מה כדאי ולמה, מתי כדאי לשקול איסוף ומתי לשחרר.

ג’יי.פי מורגן – JPMorgan(JPM)

ג’יי.פי מורגן – JPMorgan(JPM) פועלת כחברת שירותים פיננסיים ברחבי העולם. היא פועלת בארבעה מגזרים: בנקאות צרכנית וקהילתית (CCB), בנק השקעות תאגידי (CIB), בנקאות מסחרית (CB) וניהול נכסים ועושר (AWM). מגזר CCB מציע מוצרי הפקדה והשקעה ושירותים לצרכנים – הלוואות, מזומנים ותשלומים לעסקים, משכנתאות למגורים ועד הלוואות הון עצמי(שיטה שיותר נפוצה בארה”ב),  כרטיס אשראי ואפילו שירותי ליסינג. מגזר CIB מספק מוצרים ושירותים בנקאיים להשקעות, הכולל אסטרטגיה תאגידית וייעוץ מבנה, שירותי גיוס הון בשוקי ההון והחוב, כמו גם מקורות להלוואות, תשלומים סיטונאיים ומימון בין-לאומי, פתרונות לניהול סיכונים. מגזר CIB מציע גם שירותי ניירות ערך, כולל משמורת, חשבונאות קרנות, מוצרי ניהול וניירות ערך להלוואות למנהלי נכסים, חברות ביטוח וקרנות השקעה ציבוריות ופרטיות.
מגזר ה-CB מספק פתרונות פיננסיים, בינהם הלוואות, בנקאות להשקעות וניהול נכסים לעסקים קטנים, תאגידים גדולים ובינוניים, ממשלות מקומיות, שירותי בנקאות נדל”ן מסחרי למשקיעים, יזמים ועוד, כמו גם נכסי משרדים, קמעונאות, תעשייה ודיור בר השגה. מגזר AWM מציע פתרונות לניהול השקעות מרובות נכסים על פני מניות, הכנסה קבועה, חלופות וקרנות שוק ההון ללקוחות מוסדיים ומשקיעים קמעונאיים, מוצרי פרישה ושירותים, תיווך, משמורת, נאמנויות ועזבונות, הלוואות, משכנתאות, פיקדונות ומוצרי ניהול השקעות. החברה מספקת גם שירותי בנקאות טלפונית וכספומטים, אונליין וניידים. JPMorgan נוסדה בשנת 1799 ומבוססת בניו יורק.

הפרופיל חברת ג’ייפי מורגן, שמעסיקה כ 260 אלף עובדים ברחבי העולם עם מוניטין של מעל 200 שנים, הם אלו שהביאו אותי לבחון אותה. כשהחברה היא בעצם בהגדרה שלה בנק אבל הרבה מעבר לכך, עוסקת בכל מה שקשור לניהול כספים, מתן וקבלה של כספים, ניהול ותכנון השקעות ובכלל בכל מה שנוגע לכסף עם דגש על שוק ההון וככל הנראה משפיעים גם אם זה לא נראה על הכסף של כל אחד מאיתנו.
איך הם משפיעים?
עם או בלי לשים לב כל מניה בעולם מושפעת מהם בדרך כזו או אחרת. אם זו מניה עליה הם נתנו המלצה ואם זה סקטור וכמובן כחלק מזה השפעה על כל השווקים. הודעה שלהם, חיובית או שלילית יכולה לסחוב עולם שלם לכיוון מסויים.
אני מעריך, לדעתי זו לא חוכמה להעריך את זה, שהם גם מכוונים את השוק לכיוון אליו הם ירצו שילך ועל פי האחזקות שלהם ואופק ההשקעה שלהם. לכן הגעתי למסקנה שמשתלם מאוד להחזיק אותם או את המניות עליהם הם המליצו ואותן הן מחזיקים בתיקי ההשקעות שלי.

אז כן, הכנסות החברה ב 2020 היו נמוכות מההכנסות ב 2019  וגם ברבעון השני של 2021. כשבשנת 2020 ההכנסות הסתכמו ב 129.5 מיליארד דולר, ירידה של כ 9% מ 2019 וברבעון השני הכנסות החברה הסתכמו ב 31.8 מיליארד דולר, ירידה של כ 10% מהרבעון המקביל.
לעומת זאת, הרווחים שנשארו לחברה הם מדהימים וגדלו בצורה משמעותית מאוד מול התקופות המדווחות. כשבשנת 2020 רווחי החברה הסתכמו ב 27.4 מיליארד דולר, עליה של כ 21% לעומת 2019 וברבעון השני השנה הרווחים הסתכמו בסכום גבוה במיוחד העומד על כ 11.5 מיליארד דולר, גידול אסטרונומי של 170% – הכנסות שהם קצת יותר משליש מכל 2020.

היתרונות שאני רואה בחברה הם השליטה הבלתי מעורערת שלהם בעולם הפיננסים ויכולת ההשפעה שלהם על שוק ההון ומכך יכולת התמרון של המצב והאחזקות שלהם לטובתם. החברה מחלקת דיבידנד שנתי העומד על כ 2.26%. לחברה מכפיל רווח יחסית נמוך בטח בהשוואה למה שמתרחש היום בשוק וגם בהשוואה לסקטור כשנתון חשוב נוסף הוא שרווחי החברה עומדים על כ 25% מסך ההכנסות נתון מצויין שמשדר ומאפשר לחברה עוצמה. בנוסף לכל זאת יש את נתון הקרנות המחזיקות ממניות החברה בניהן Vanguard , Blackrock  מחזיקים משמעותיים ובולטים בשו, כאשר שני בתי ההשקעות האלו בלבד מחזיקים בכ 70 מיליארד דולר ממניות החברה. החסרונות האמת שכמעט ולא מצאתי, יכול רק לשים דגש על עניין הדו”חות שעברו ואלו שיהיו ולראות מה יהיו הנתונים בהמשך והאם הגידול בהכנסות יחזור והרווחים יתעצמו. כמובן חיסרון רולנטי מאוד הוא עצם זה שהחברה היא חברה פיננסית וחשופה בצורה ישירה ומיידית להאטה כלכלית עולמית שיכולה להגיע ובכך למשוך אותה לדשדוש או אפילו ירידות משמעותיות.

שער המניה159$
צפי ממוצע173$
צפי מקסימאלי210$
הערכה שלי250$
אפסייד לממוצע 9%
אפסייד מקסימאלי 30%
אפסייד להערכתי45%
נכון לתאריך 11.8.21

מבחינה טכנית לטווח הארוך 20 מתוך 20 המדדים מצביעים על קניה חזקה.
כאשר נקודת הכניסה נראת נוחה, כשנראה שהמניה הולכת לבחון את רמת השיא של 167$ כבר בזמן הקרוב.

לסיכום חברת  ג’יי.פי מורגן – JPMorgan(JPM) אינה חברה טיפוסית, אני רואה בה כמו אמזון, גוגל ופייסבוק כמגה חברה הנמצאת במקום חזק וגבוה מעצם השליטה שלה בסקטור וההשפעה העולמית שלה. נתוני החברה מהדוחות האחרונים אומנם הראו ירידה בהכנסות אבל למרות זאת הציגו עליות בסדרי גודל פשוט מטורפים שרק מראים כמה עומק ויכולת יש לחברה להתייעל, להשתפר ולהרוויח גם כשהמצב קצת “קשה יותר”. ההערכה שלי בהסתמך על השקעות גדולות של הקרנות הגדולות, בחינת דיווחי החברה והצגת הצפי שלהם לעתיד, היא שלחברה פוטנציאל גדול.. כמו בהרבה מניות גם במניות חברת ג’יי פי מורגן אני מעריך שהאנליסטים קצת נזהרים ולכן לא נותנים הערכה גבוה יותר אך אני מעריך שהחברה תמשיך לעלות ככל שיעבור הזמן.

מוניטין של מעל 200 שנים – מדבר בעד עצמו

גילוי נאות: מחזיקבמניית חברת ג’יי.פי מורגן – JPMorgan(JPM) וככזה בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

ארכיון חדר ניתוח

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: