להתאהב

באהבה לאנשים לא הכל ורוד ובמניות לא הכל ירוק

28.5.21

בני אדם אוהבים להתאהב, כיף להתאהב, מי שיש לו מזל גם מוצא אהבה ומצליח להתאהב. אני זכיתי והתאהבתי באשתי. בני אדם גם מתאהבים בעצמים, בבעלי חיים, בפרויקטים שהם עושים או במקרה של שוק ההון, מתאהבים במניות שרוכשים או סגנונות שהם מאמצים.

כשמתאהבים הכל שמח, הכל חיובי, העולם זורם לכיוון כלשהו וכשמאוהבים פשוט זורמים כי פשוט הכל נראה טוב. כשמאוהבים רואים את היתרונות והחוזקות, מחפשים את הטוב והחיובי ולרוב מתעלמים מהשלילי או הפחות טוב, כי יהיה בסדר ונעבור את זה ביחד.
גם בפרויקטים כמו בניית בית או אפילו הרכבת בית עץ, בניית אתרים או ניהול פרויקט גדול בעבודה כנראה שממש נאהב את הפרויקט. התהליך מתחיל בקטן עם תכנון ומחשבות ולאט לאט מקבל צורה, ונראה ממשי ומוחשי, מתחילים להנות מהפרויקט וקל לאהוב אותו יותר.
גם במניות, מוצאים מניה מעניינת, מתחילים לחשוב ולחשב איך שהמניה תעלה ומסתכלים כמה החברה טובה ועם עתיד מבטיח. רואים את המניה עולה ועולה ונהנים מהעובדה שהרווחנו וידענו במה להשקיע.

כמו באהבה לבני אדם, בעלי חיים או פרויקטים ככה עם מניות חשוב תמיד לעשות את האיזון והערכת מצב. מול בני אדם/זוג, מדברים בודקים ומתאמים ציפיות, בעלי חיים האמת זה ללא תנאי ככה או ככה הם דורשים השקעה וכנראה שיחזירו אהבה(רק מידי פעם צריך לנקות את החרא אחריהם….וסליחה על הפירוט), בפרויקטים מסובך כמו ניהול מערכת יחסים, חשוב לנהל סטטוס ושיחות לודא שהולכים לכיוון הנכון לקראת מימוש – אהבה/פרויקט.
גם במניות, טובות, רווחיות, עולות ומתגמלות ככל שיהיו, חשוב לא להתאהב ולהסתנוור ולחשוב שלעד יעלו. מידי פעם נדרשת עצירה לבחינת יחסנו לאן.

את אשתי כבר אמרתי, אוהב עד הגג, הבנתי את זה מהר מאוד בהתחלה ואני גם בטוח בזה עכשיו.
אבל בדרך היו תהליכי בקרת איכות….נפגשנו, יצאנו, התמדנו, לפעמים גם התווכחנו אבל תמיד בסוף השלמנו ויישבנו כל מחלוקת. את המניות שאני מאוד אוהב, כמו בזוגיות, תמיד ממשיך לבחון.
יכול להיות שאמשיך איתן עד לפנסיה או עד 120 אבל לא בעניים עצומות וללא תנאים, תמיד אבדוק תמיד אמשיך לודא שאכן נועדנו זה לזו.
על אחת כמה וכמה מניות שפחות אוהבים בקלות או פחות שלמים איתן.
יחסים לא תקינים, לא בושה לעצור באמצע או בשלב בו לא נראה שיש לאן להתקדם. אין טעם להמשיך קשר שלא עושה לכם טוב, לא עם מניה ולא עם בני אדם. אז תחסכו מעצמכם את זה ואת ההפסדים מכך.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: