חדר הניתוח – FDX

בכל יום ראשון יעלו על שולחן הניתוחים מניות שנתייחס אליהן לטוב ולרע, מה כדאי ולמה, מתי כדאי לשקול איסוף ומתי לשחרר.

חברת  FDX – FedEx Corporation

השבוע בחדר הניתוח חברת  FDX – FedEx Corporation.
כולנו מכירים את הסמל של פדקס וכולם פחות או יותר יודעים שפדקס היא חברת משלוחים.
העניין הוא שהיא מקצוענית בתחום ומשלחת מטענים בכל הגדלים ובכל הסוגים בכל פינה בעולם.
מגפת הקורונה הביאה לחברת פדקס הזדמנות גדולה, העולם היה מושבת ומקורקע וחברות מהסוג של פדקס רק הרוויחו מהמצב.
העולם כולו נדרש בשילוחים והובלת מטענים, חברת פדקס לא עצרה מלעבוד ולהפך הגבירה פעילות.
לרשות החברה צי של 671 מטוסים ו- 22,000 משאיות הובלה כדי לשנע כ-10 מיליון משלוחים מידי לילה. לחברה ישנן עוד כ 17 חברות בת הפרוסות ברחבי העולם.
עם הכנסות שנתיות של מעל 70 מליארד דולר ורווח נקי שהגיע ב 2020 לכמעט 1.3 מיליארד דולר, גידול של כמעט 140% ברווחים לעומת 2019.
פדקס מחלקת דיבידנד של כ 1%, עם מכפיל רווח יחסית נמוך לימנו שעומד על 27.5 , נתון יפה ביחס לשווי שוק של החברה, יכולת ההכנסה ושווי הנכסים ונתח השוק בו החברה שולטת.

צפי האנליסטים למניית החברה הוא כ 400$ אפסייד של כמעט 80%.
וכרגיל אני חושב שהאנליסטים שמרנים ונזהרים מאוד בהערכות שלהם על מנת לא להפריז לכאורה אבל מעדכנים באופן שוטף את ההערכות שלהם.
מבחינה טכנית המניה נראת טוב ודווקא נמצאת אחרי מימושים שהגיעו אחרי שמונה חודשים של עליות. לדעתי אלו מימושים בריאים ונראה כי המניה מצאה תחתית.

ואולי נתון מעניין נוסף שיכול להעיד על מציאת התחתית הוא העובדה כי ביל גייטס וקרן ההשקעות שלו רכשו מתחילת השנה כ 750 מליון דולר ממניות החברה והביע אמון בחברה שלדעתו צפויה לצמוח בצורה אקספוננציאלית. מה שאולי עוד מעצים את הרכישה הוא העובדה ביל גייטס והקרן שלו מכרו את אמזון ואליבאבא כדי לרכוש את פדקס.

שער המניה252$
צפי ממוצע350$
צפי מקסימאלי400$
הערכה שלי500$
אפסייד לממוצע 40%
אפסייד מקסימאלי 80%
אפסייד להערכתי100%
נכון לתאריך 21.2.21לסיכום, חברה גדולה כמו פדקס שנמצאת בכל מקום ומובן לכולם כמה היא נחוצה ביום-יום  ברחבי העולם בטח בזמני משבר עולמי היא פוטנציאל להשקעה חזקה עם עתיד לטווח ארוך שיכולה להניב תשואה משמעותית.
תמיכה לדעתי או בעצם זה אני שתומך בדעתו של ביל גייטס(בצחוק כמובן כן….) זה שהבנאדם מהעשירים בעולם רכש רכישה כזו מאסיבית ממניות החברה.
יכול לראות במהלך הזה אמון ויותר מזה לסחוף אחריו השקעות רבות וכמובן בהתאם עליות משמעותיות.

גילוי נאות: איני מחזיק במניות חברת FedEx Corporation , – FDX   אך בפתיחת המסחר בתאריך 22/2/21 נערך לרכוש סכום גדול של המניה וככזה בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

ארכיון חדר ניתוח

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: