חדר הניתוח – חברת סיסקו, Cisco Systems Inc. (CSCO)

בכל יום ראשון יעלו על שולחן הניתוחים מניות שנתייחס אליהן לטוב ולרע, מה כדאי ולמה, מתי כדאי לשקול איסוף ומתי לשחרר.

סיסקו – Cisco Systems Inc. (CSCO)

חברת סיסקו, Cisco Systems, Inc. (CSCO), מספקת שירותי מחשוב ותקשורת על בסיס מוצרים ופטנטים אותם היא מייצרת ומפתחת בעצמה. בכל רחבי העולם, מארה”ב מדינת האם שלה באוסטרליה, בכל יבשת אמריקה דרך אפריקה והמזרח התיכון ועד לסין ושאר המזרח הרחוק. החברה מספקת פלטפורמות תשתית, כולל טכנולוגיות רשת של מיתוג, ניתוב, מוצרים אלחוטיים ומרכזי נתונים שנועדו לעבוד יחד בכדי לספק יכולות רשת, העברה ואחסון נתונים. לחברה פתרונות וידאו ותקשורת מרובות משתתפים(VC), כמו כן פטנטים בתחום ה IOT(אינטרנט של הפרטים – רכיבי תקשורת למוצרים לבתים חכמים כמו מזגנים, טלויזיות, מקררים ועוד) ותוכנות ניתוח מלאכותיות – בינה מלאכותית. בנוסף, מספקת מוצרי אבטחה, כגון אבטחת רשת, אבטחת ענן ודואר אלקטרוני, ניהול זהויות וגישה ומוצרי ניהול ענן ומערכת. יתר על כן, החברה מציעה מגוון אפשרויות שירות ותמיכה ללקוחותיה, כולל תמיכה טכנית ושירותים מתקדמים. החברה פועלת עם עסקים בגדלים שונים, מוסדות ציבוריים, ממשלות ונותני שירותים. החברה מוכרת את מוצריה ושירותיה באופן ישיר וכן באמצעות אינטגרטורים של מערכות, נותני שירותים, משווקים אחרים ומפיצים. סיסקו מערכות הוקמה בשנת 1984 ומשרדיה הראשיים נמצאים בסן חוזה, קליפורניה.

כאמור, החברה פרוסה בכל רחבי העולם ומעסיקה כ 70 אלף עובדים.
בשנת 2020 עיסקי החברה פרחו במיוחד והשירותים שלה היו מאוד מבוקשים.
באופן שותף החברה מספקת פתרונות אבטחת מידע, תקשורת וניהול Data Center, כאשר בשנת 2020 נפח העיסוק בפתרונות ענן ושירותי השיחות מרובות המשתתפים בוידאו ובכלל עלו בצורה משמעותית.
כשהחברה עובדת באופן שוטף ומלא מול הממשל האמריקאי וולא רק בבית אלא בכל רחבי העולם החברה מתנהלת מול פרויקטים בהיקפים של מיליארדי דולרים מול גופים ממשלתיים רבים ברחבי העולם, ארה”ב, גרמניה ועוד ועוד ובין היתר גם בישראל.
ב-2020 הכנסות החברה היו כ 49 מיליארד דולר, ירידה של כ 5% לעומת 2019. בשורת הרווח נותרו כ 11 מיליארד דולר, גם כאן ירידה של כ 3.5% לעומת 2019. כשהרווחים מהווים כ 20% מההכנסות.
ביום שלישי יתפרסמו תוצאות הרבעון הראשון ל 2021 והציפיות גבוהות, כאשר 14 רבעונים רצופים(מאז שנת 2017) שהחברה עוקפת את התחזיות, לכן יש למה לחכות ולצפות.

היתרונות שאני רואה בחברה הם שלחברה לקוחות מגוונים, החל מפרטיים וקטנים ועד מוסדיים וגדולים שנותנים לה את היכולת לתמרן ולתזמן אספקה, הכנסות ותזרים כספים שבאופן קבוע משמרת הכנסות גבוהות. פרויקטים, מכרזים והסכמים אסטרטגיים מול מדינות רבות שיוצרות צבר הזמנות וצפי הכנסות מובטח לשנים הקרובות. לחברה ישנם פטנטים רבים המשמשים אותם ויוצרים להם יתרון מול המתחרות. רווחים העומדים על כ 20% מסך ההכנסות זהו מרווח גדול שמראה על יעילות החברה וזהו נתון שככל הנראה עוזר לחברה לחלק דיבידנד שנתי בשיעור של 2.82%. יתרון נוסף הוא אחזקות הגופים המוסדיים שמחזיקים במיליארדי דולרים בחברה ומביעים אמון ומגדילים מעת לעת את הרכישות של מניות החברה, בינהן ואנגרד ובלקרוק וקרנות פנסיה גדולות בארה”ב. חיסרון לא קטן הוא מכפיל הרווח של החברה לא נמוך העומד על כ 22 למרות שישנן הערכות שבשנה הקרובה ירד לכיוון ה 15.

שער המניה53$
צפי ממוצע60$
צפי מקסימאלי70$
הערכה שלי80$
אפסייד לממוצע 17%
אפסייד מקסימאלי 35%
אפסייד להערכתי55%
נכון לתאריך 16.5.21

מבחינה טכנית 21 מתוך 21 המדדים מצביעים על קניה,המניה אמנם כבר עלתה כ 50% מאז התחתית באוקטובר, אך נראה שהשיא עוד לפניה כשהיא מראה התאוששות ותוצאות חיוביות עם ציפייה חיובית להמשך.

לסיכום, חברת סיסקו, Cisco Systems, Inc. (CSCO), היא בעלת טכנולוגיות מגוונות וייחודיות המספקות פתרונות לחברות וגופים רבים בכל הקשור ל Data Center והתנהלות עסקית בפרט בענן או התנהלות מרוחקת בכלל ע”י מערכות VC משוכללות. לחברה הסכמים אסטרטגיים רבים מול חברות ומדינות רבות. לחברה אחוזי רווח גבוהים ביחס להכנסות וכך לחברה יש מרחב תמרון ללמחקר ופיתוח טכנולוגי ובכלל להתפתחות עסקית. לכן לדעתי החברה עם פוטנציאל צמיחה לטווח הארוך.

גילוי נאות: מחזיק במניות חברת סיסקו, Cisco Systems, Inc. (CSCO) וככזה בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

ארכיון חדר ניתוח

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: