חדר הניתוח – צ’ק פוינט CHKP

בכל יום ראשון יעלו על שולחן הניתוחים מניות שנתייחס אליהן לטוב ולרע, מה כדאי ולמה, מתי כדאי לשקול איסוף ומתי לשחרר.

צ’ק פוינט – CHKP

צ’ק פוינט – CHKP , חברה בינלאומית שנוסדה בישראל ע”י שלושה ישראלים בינהם גיל שויד, שמשמש כמנכ”ל החברה מאז 1993 ועד היום. החברה מפתחת ומספקת מערכות הגנה בעולם הסייבר והייתה הראשונה בעולם בפיתחה את חומת האש(FireWall). מדובר באחד התחומים שפשוט תמיד מתפתחים, תמיד ישנו המרדף של תוקף ומגן מבחינת אבטחת מידע. הטכנולוגיה של צ’ק פוינט נמצאת באופן קבוע בחזית התעשייה. והם שם נרדף למצויינות באבטחת המידע.

החברה מציעה פתרונות לרשתות, נקודות קצה, ענן וסמארטפונים. בנוסף מספקת החברה שירותי ניהול אבטחת מידע לחברות פרטיות וגופים ממשלתיים ברחבי  העולם. 47% מהכנסות החברה מגיעות מהשוק האמריקני, 36% מהשוק האירופי ו 17% משאר העולם.
מטה החברה נמצא בתל אביב והיא מעסיקה 5,000 עובדים.

צ’ק פוינט – קידמת הטכנולוגיה בסייבר

הכנסות החברה ב 12 החודשים האחרונים  הסתכמו בכ 2 מיליארד דולר והרווח מהווה כ 41% מסך ההכנסות ועומד על 850 מליון דולר. החברה מציגה החזרים גבוהים מאוד על ההון העצמי ועל הנכסים ומנהלת את עסקיה באמצעות הר המזומנים עליו היא יושבת. כמות המזומנים של החברה גדלה בעקביות במהלך 15 השנים האחרונות בעוד שהחברה מתנהלת ללא חובות.
מה שמאפשר לחברה יכולות פיתוח, תמרון והישגיות טכנולוגית ועיסקית.

היתרונות שאני רואה בחברה הם משמעותיים בעיקר בזכות המוניטין החזק של החברה שאותו השיגה בזכות ולאורך שנים של הובלה טכנולוגית בתחום אבטחת המידע.
בנוסף לקופת המזומנים הגדולה שברשות החברה, ישנם גם חוזי שירות ופרויקטים פעילים במאות מיליוני דולרים לשנים הקרובות מה שמאפשר לחברה להשקיע במחקר ופיתוח והשגת יתרון עיסקי וטכנולוגיה מול המתחרות שלה.

מכפיל הרווח של החברה עומד על 19.47 ערך נמוך באופן יחסי לעומת השוק, המתחרות והסיטואציה היום. כאשר החברה נסחרת במחיר נמוך מהשווי שלה. שווי השוק של החברה גבוה מעט משווי הפעילות ועומד על 16.32 מיליארד דולר.
מבחינת הנתונים הכלכליים, הטכניים ודירוגי החברה והמניה, הדירוג הכללי הוא 9 מתוך 10 בכל המדדים. כאשר מבחינה טכנית נראה שער נוח לכניסה למניה נמצא במרחק של כ 5% מהערך שלה נכון להיום.

שער המניה115.25$
צפי ממוצע145$
צפי מקסימאלי165$
הערכה שלי180$
אפסייד לממוצע 30%
אפסייד מקסימאלי 40%
אפסייד להערכתי80%
נכון לתאריך 28.3.21

לסיכום, צ’ק פוינט היא חברה בעלת עוצמה כלכלית אדירה, מחזיקה במזומנים רבים וצבר פרויקטים גדול עם מוניטין ומוטו של קידמה טכנולוגית ומצויינות בתחומה, עם פריסה בינלאומית ומגוונת(שוק פרטי וציבורי) ולכן לדעתי החברה עם פוטנציאל להשקעה חזקה עם עתיד לטווח ארוך שיכולה להניב תשואה משמעותית.

גילוי נאות: איני מחזיק במניות חברת צ’ק פוינט אך עתיד לרכוש וככזה בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

ארכיון חדר ניתוח

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: