חדר הניתוח – CECO Environmental Corp (CECE)

בכל יום ראשון יעלו על שולחן הניתוחים מניות שנתייחס אליהן לטוב ולרע, מה כדאי ולמה, מתי כדאי לשקול איסוף ומתי לשחרר.

(CECE) CECO Environmental Corp

חברת CECO Environmental Corp. מספקת מערכות איכות אוויר תעשייתיות וטיפול בנוזלים לשוקי האנרגיה והתעשייה. החברה פועלת בשלושה מגזרים: פתרונות אנרגיה, פתרונות תעשייתיים ופתרונות לטיפול בנוזלים. החברה מהנדסת, מתכננת, בונה ומתקינה מערכות הלוכדות, מנקות ומשמידות מזהמים מוטסים ממתקנים תעשייתיים, כמו גם ציוד השולט בפליטות ממתקנים מזהמים ומערכות טיפול וסינון נוזלים. מוצריה ושירותיה כוללים בולמים ומפנים, מערכות הפחתה קטליטיות סלקטיביות ומערכות הפחתה סלקטיביות לא קטליטיות, טכנולוגיה ציקלונית, מחמצנים תרמיים, מערכות סינון, קרצופים וציוד לטיפול בנוזלים. החברה משווקת את מוצריה ושירותיה למעבדי גז טבעי, חברות הולכה והפצה, בתי זיקוק, מחוללי חשמל, ייצור תעשייתי, חברות הנדסה ובנייה, יצרני מוליכים למחצה, יצרני מדחסים, מתכות ומינרלים וחברות יצרניות רכב חשמלי. חברת CECO Environmental Corp התאגדה בשנת 1966 ומשרדיה הראשיים נמצאים בדאלאס, טקסס.

החברה אינה מסוג החברות אותן אני מנתח ולא מניה שאני ממהר לקנות בדרך כלל.
למרות זאת, נחשפתי למניה בזמן שבדקתי וניתחתי את מניית אפלייד מטיריאלס (ניתוח מניית אפלייד מטיריאלס), כשבין היתר ראיתי שהחברה מספקת שירותים בהם היא מתמחה ומובילה לחלק גדול מחברות המוליכים למחצה. לאחר מכן כשבדקתי על CECO בעצמה גם גיליתי שהחברה עובדת מול חברות הרכבים החשמליים, עליהן גם שמתי סכום קטן כחלק מהתעוזה בתיקי ההשקעות שלי.

כחלק מהבדיקה על החברה, גליתי שלחברה עסקים ושירותים רבים מול חברות רבות ומבוססות בתחום המוליכים למחצה ובנוסף חברות עם באז ופוטנציאל גדולים מתחום הרכבים החשמליים והאוטונומיים. כמובן שבנוסף לאלו החברה עובדת מול חברות נוספות, בעיקר בתחום התעשייה וזיקוק דלקים. על פניו יש אופנה ומגמה לצמצום בדלקים מזהמים, אבל למרות שאני מאוד מאמין שהמגמה בעשורים הקרובים תהיה ירוקה, התהליך עוד ארוך והדרישה לדלקים תמשיך כשבמקביל ידרשו לצמצום הזיהום מה שחברת CECO מספקת שירות לטובת כך. לכן, נראה שלחברה יש הרבה מה להציע בכל קשת הפעילויות שלה ובפרט בתחום צמצום הזיהום עליו ככל הנראה החברה תנסה לרכב.

לאורך העשור האחרון החברה הציגה גידול מתמיד בהכנסות כמו גם ברווחים. שנת 2020 הייתה חלשה מקודמותיה והציגה ירידה בהכנסות וברווחים, אך בכל זאת החברה הייתה רווחית כאשר הכניסה מעל ל 315 מיליון דולר ובשורת הרווח החברה הציגה נתון של קצת יותר מ 8 מיליון דולר רווח נקי. קצת פחות מ 3% מסך ההכנסות, נתון ממוצע לתחום העיסוק של החברה.
את הרבעון הראשון של 2021, סגרה החברה עם הכנסות של כ 71 מיליון דולר ורווח של כ 1.2 מיליון דולר שהם קצת פחות מ 2% מההכנסות וגם כאן יחס ממוצע לתחום.
לאחרונה סיכמה החברה על שני חוזים מול שתי חברות ל5 ו 7 שנים. כאשר כל חוזה מוערך בכ – 12 מיליון דולר לשנה. כשזהו נתון יחסית סטנדרטי לחברות גדולות אך לחברה בסדר גודל של CECO זהו נתון משמעותי לטווח בינוני שמקבע הכנסה ולכאורה גם רווח צפוי.

היתרונות שאני רואה בחברה שהיא אמנם לא חברה ומניה טיפוסית שאני משקיע הם בהתאמה לאופי החברה. החברה קטנה עם תחום עיסוק שיכול להיות רלונטי ולהתחבר לאג’נדה העולמית של אנרגיות נקיות/ירוקות. זאת אומרת, גם כשיש רצון להימנע מזיהום עדיין קיים הצורך בדלקים מזהמים או תעשיה מזהמת וכאן בדיוק נכנסת CECO שנותנת פתרונות לצמצום זיהום שבפועל מתבקש במקביל לרצון לאנרגיות נקיות/ירוקות. למרות שנת 2020 שהייתה חלשה ביחס לקודמותיה ולא הציגה גידול, החברה עדיין נשארה רווחית. בנוסף ואולי כתוצאה מכך, מניית החברה נמצאת בנקודה נוחה לכניסה ונראת מעניינת מאוד. יתרון אחרון ומאוד מעניין שאני מאוד אוהב את הפרמטר הזה, זו העובדה כי למרות הכל בתי ההשקעות הגדולים בארה”ב מחזיקים בחברה בסכומים גבוהים המהווים כ 20% מערך החברה. החסרונות הם בעצם העובדה שהחברה הציגה התכווצות בשנה החולפת. נוסף על כך החברה נמצאת בשולי רווח נמוכים מאוד, למרות שממוצעים לתחום העיסוק, זה מצב שיכול להיות גבולי בין רווח להפסד. והחיסרון הבולט מכולם הוא מכפיל הרווח העומד על 50.88, נתון גבוה מאוד שלדעתי לא נותן את האפשרות של “שגר ושכח” אלא דורש לעקוב ולהיות ערני בין הסיכוי לעליות ורווחים אל מול הסיכון.

שער המניה8$
צפי ממוצע12$
צפי מקסימאלי15$
הערכה שלי12$
אפסייד לממוצע 50%
אפסייד מקסימאלי 90%
אפסייד להערכתי50%
נכון לתאריך 8.6.21

מבחינה טכנית לטווח הארוך 17 מתוך 20 המדדים מצביעים על קניה חזקה.
נתון מעניין הוא כי ב 30 ימי המסחר האחרונים הביקוש למניה עלה בכ 95%, בנוסף לכך 5 מתות 5 האנליסטים שסקרו את המניה המליצו על קניה. בנוסף, מבחינת חוזק פיננסי, רווחית וערך המניה, החברה מדורגת בכל הפרמטרים 5 מתוך 10 – מקום טוב באמצע בין סיכוי לסיכון.

לכן, לסיכום חברת (CECE) CECO Environmental Corp אינה חברה טיפוסית בה אמהר להשקיע. נתוני החברה יכולים קצת להיראות בינוניים ובטח כשנתון מכפיל הרווח נמצע כל כך גבוה. אך למרות זאת, אני רואה את הפוטנציאל בחברה. פוטנציאל שבא לידי ביטוי בעובדה שהחברה עוסקת בתחום צמצום הזיהום, תהליך שלדעתי מתבקש במקביל לאופנה העולמית של מעבר לאנרגיות ירוקות, כשבנתיים העולם נדרש אם ירצו או לא בדלקים מזהמים.
נוסף על כך, נתון בתי ההשקעות המחזיקים בחברה והתמיכה מכיוון האנליסטים בשילוב העסקאות שנחתמו לאחרונה גרמו לי להסתכל על החברה ולהעריך כי לחברה יש פוטנציאל לא מגולם שעוד יתממש בהמשך.

גילוי נאות: מחזיק במניית חברת CECO Environmental Corp – (CECE) וככזה בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

ארכיון חדר ניתוח

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: