חדר הניתוח – CDW Corporation (CDW)

בכל יום ראשון יעלו על שולחן הניתוחים מניות שנתייחס אליהן לטוב ולרע, מה כדאי ולמה, מתי כדאי לשקול איסוף ומתי לשחרר.

CDW Corporation (CDW)

תאגיד CDW מספק פתרונות תקשורת משולבים ללקוחות עסקיים, ממשלתיים, חינוך ובריאות בארצות הברית, בריטניה וקנדה. פועל בשלושה מגזרים: חברות, עסקים קטנים וציבוריים. החברה מציעה החל מוצרי קצה של חומרה ותוכנה, כמו גם פתרונות מחשוב משולבים, הכוללים יכולות מקומיות, היברידיות וענן ברחבי מרכז הנתונים והרשתות, מרחב עבודה דיגיטלי, אבטחה ווירטואליזציה. מוצרי החומרה שלה כוללים מחשבים ניידים / מכשירים ניידים, תקשורת רשת, מחשבים שולחניים, צגי וידאו, אחסון ארגוני ונתונים וחומרה אחרת; ומוצרי תוכנה כוללים חבילת יישומים, אבטחה, וירטואליזציה. החברה נוסדה בשנת 1984 בארה”ב.

בשנת 2020 עיסקי החברה פרחו במיוחד והשירותים שלה היו מאוד מבוקשים.
שירותי מחשוב בענן, ניהול ותפעול מרוחקים לעסקים קטנים וגדולים כאחד. יכולת קיום פגישות ולימודים באמצעות וידאו כמובן היה מצרך נדרש. כאמור החברה מספקת שירותים למוסדות חינוך וארגונים ממשלתיים. אך החברה לא התחילה את דרכה ב 2020 וכנראה  לא תסיים את דרכה ב 2020. החברה מספקת שירותי אינטגרציה בפרויקטים טכנולוגיים בגופים ממשלתיים וחברות פרטיות. עבור הפרויקטים האלו החברה כמובן לוקחת דמי אחזקה ושירות שנתיים עבור השנים קדימה כך שהפרויקטים הרבים שביצעה במהלך 2020(פרויקטים בקצת פחות מ 10 מיליארד דולר), הם צפי הכנסות גבוה לשנים קדימה. בעצם העובדה ששנת 2020 הייתה פוריה מאוד, נוצר לחברה אופק הכנסות כמעט מובטח כמה שנים קדימה, נתון חשוב שיכול לתמוך בהרחבת פעילות או פשוט הכנסות גבוהות גם לכאורה ללא פעילות.

ב-2020 הכנסות החברה היו כ 18 מיליארד דולר, עליה זעומה של כ 2% לעומת 2019. בשורת הרווח נותר קצת פחות מ 800 מיליון דולר, עליה של כ 7% לעומת 2019.
לעומת הדו”ח השנתי של 2020 , הדו”ח לרבעון הראשון של 2021 התפרסם ובו דווח על הכנסות שעמדו על 4.8 מיליארד דולר, עליה של כ 10% לעומת הרבעון המקביל. בשורת הרווח ההבדל משמעותי אפילו יותר, כשבסיכום הרווח הגיע ל 233 מיליון דולר, עליה של כ 38% לעומת הרבעון המקביל. בדו”חות הרבעון הראשון לשנת 2021 החברה המשיכה רצף של 3 שנים בהן בכל רבעון הגדילה את הרווח למניה ב 18%. נתון שהרבה פעמים לאורך הזמן גורם למניה לשאוף אליו ואף לעיתים להשוות אותו.

היתרונות שאני רואה בחברה הם שלחברה לקוחות מגוונים, החל מפרטיים וקטנים ועד מוסדיים וגדולים שנותנים לה את היכולת לתמרן ולתזמן אספקה, הכנסות ותזרים כספים שבאופן קבוע משמרת הכנסות גבוהות ומוכיחה שנה אחרי שנה גידול ברווחים. כמובן צבר ההזמנות והסכמי השירות לשנים קדימה שיצרה החברה במהלך 2020. יתרון קטן נוסף הוא שהחברה מחלקת דיבידנד שנתי בשיעור של 0.91%. אבל ישנו יתרון אחד מאוד גדול שאני מאוד אוהב, אולי קשור ואולי לא קשור להתייחסות לחברה אבל, היתרון שאני רואה הוא שחמשת גופי השקעות עם הנתח הגדול ביותר בחברה כנראה מאוד מאמינים בחברה ומחזיקים כ 6 מיליארד דולר מהחברה ששווה 24 מיליארד, ביניהן בתי ההשקעות המוכרים ואנגרד ובלקרוק. החסרונות שאני רואה הם התחרות שיש לחברה בשוק, ישנן מספר רב של חברות שמספקות שירותים דומים. מכפיל הרווח של החברה לא נמוך ואולי אפילו גבוה מידי ועומד על כ 29.55. אחוזי הרווח של החברה נמוכים ביחס להכנסות

שער המניה174$
צפי ממוצע200$
צפי מקסימאלי220$
הערכה שלי230$
אפסייד לממוצע 20%
אפסייד מקסימאלי 30%
אפסייד להערכתי35%
נכון לתאריך 9.5.21

מבחינה טכנית 20 מתוך 20 המדדים מצביעים על קניה,המניה נמצאת אחרי מימוש אגרסיבי ונראת לי כאילו שמצאה תחתית.

לסיכום, תאגיד CDW – CDW Corporation (CDW) הוא בעלת יכולות ביצוע טכנולוגיות, אמנם קטן באופן יחסי אבל אולי הגודל שלו הוא היתרון שלו, קטן וזריז. במהלך תקופת הקורונה החברה עבדה בהיקפים גדולים, היקפים שצפויים לספק הכנסות גבוהות בשנים הקרובות וניתן היה לראות את התוצאות ברבעון הראשון. לכן לדעתי החברה עם פוטנציאל צמיחה לטווח הארוך.

חברות איתן התאגיד עובד בשותפות – בטופ העולמי

גילוי נאות: איני מחזיק במניות חברת CDW Corporation (CDW) אך בוחן את מניות החברה וככזה בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

ארכיון חדר ניתוח

2 תגובות בנושא “חדר הניתוח – CDW Corporation (CDW)

    1. נכון, מכפיל מאוד גבוה ולכן רשמתי שזה חיסרון מאוד גדול ואפילו מסוכן.
      עם זאת נראת מניה עם פוטנציאל אבל כמובן צריך להיות זהירים, בטח במכפיל כזה.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: