חדר הניתוח – אשטרום קבוצה

בכל יום ראשון יעלו על שולחן הניתוחים מניות שנתייחס אליהן לטוב ולרע, מה כדאי ולמה, מתי כדאי לשקול איסוף ומתי לשחרר.

אשטרום קבוצה

החברה, קבוצת אשטרום בע”מ, עוסקת בתחומי הפעילות הבאים:
קבלנות בניה ותשתיות בארץ ובחו”ל: בניה של פרויקטים קבלניים למגורים וכאלה שלא למגורים, פונה ללקוחות מהסקטור הפרטי, ציבורי-ממשלתי כחלק פרויקטים לאומיים גדולים. בין היתר פועלת בתחומים האלו גם בחו”ל – ניגריה, ג’מייקה וזמביה.
תעשיות: ייצור, שיווק ומכירה של חומרי גלם לענף הבניה ובייבוא ושיווק של מוצרי גמר לענף הבנייה (פעילות המבוצעת בעיקר בישראל).
יזמות נדל”ן למגורים בארץ ובחו”ל: ייזום, פיתוח ומכירה הן של קרקעות מפותחות (לבניה למגורים) והן של יחידות דיור. נכון לאוג’ 2020, הפעילות בתחום זה בחו”ל הינה בעיקר בארה”ב אך גם בפורטוגל, רומניה ובולגריה.
נדל”ן מניב להשקעה בחו”ל: ייזום, הקמה, השכרה, השבחה ותפעול של מבנים הן לתעשייה והן למשרדים ומסחר. בתחום זה פועלת קבוצת אשטרום בסרביה, רומניה ובולגריה אך בוחנת כניסה לפעילות באזורים גיאוגרפים נוספים.
נדל”ן להשקעה ויזמות: למסחר, תעשייה, משרדים, מגורים, מלונאות וכן לוגיסטיקה ואחסנה בישראל, גרמניה ואנגליה

מניית אשטרום קבוצה עלתה בכ 127% ב -12 החודשים האחרונים ועדיין עומדת על מכפיל רווח של 19, בשנה של מגפה ומשבר עולמי, שנה בה כל פרמטר בחיים ובעולם היה באי ודאות. תקופת הקורונה מונפה מאוד בענף התשתיות והבינוי בכלל ובפרט בקבוצת אשטרום כאשר הם האיצו את ביצוע הפרויקטים והקדימו לוחות זמנים בפרויקטים לאומיים בסדרי גודל של מליארדי שקלים. הם הוכיחו רבעון אחרי רבעון דו”ח אחרי דו”ח עוצמה ועמידות, כלכלית, מקצועית ועיסקית. אשטרום קבוצה חולשת על נתחים רבים בכל הנוגע לנדל”ן. הקבוצה בעצם בעלת יכולת ביצוע פרויקטים מקצה לקצה בזכות עצמה כחלק ממבנה החברה שמאפשר לה ייזום, תכנון, ביצוע ותפעול של פרויקטים מה שמעניק לה יתרון עיסקי אדיר על החברות המתחרות שלה בכלל ולעצמה בפרט לעבודה יעילה ורווחית.

ברבעון הרביעי, האחרון שדווח, החברה גברה על התחזיות בפערים גדולים. הכנסות החברה הסתכמו בכ -1.3 מיליארד שקלים, מעל הצפי של כמיליארד שקלים.
ברבעון הרביעי הסתכם הרווח בכ 200 מליון שקלים כאשר בכל שנת 2020 הרווח הסתכם בכ 460 מליון שקלים בלבד. במהלך השנה החברה חילקה דיבידנדים של כ 3.6%.
כאשר במהלך השנה הקרובה החברה צופה גידול של ההכנסות מתוך הערכה כי למרות המצב ערך הנדל”ן יעלה, צבר פרויקטים פרטיים ולאומיים במליארדי שקלים שצפויים לקבל עבורם תשלומים.

היתרונות שאני רואה בחברה הם גדולים בזכות הריכוזיות שלה, יכולת הביצוע של פרויקטים קצה לקצה ללא תלות בגורמים חיצוניים רבים מה שמשאיר לחברה שולי רווח גדולים ולמקסם ביצועים. מה שככול הנראה היה לאורך החמש שנים האחרונות כאשר התשואה הכוללת בחמש שנים האלו עומד על שיעור אסטרונומי של כ  785% ובשנתיים האחרונות שיעור של כ 260%.
לדעתי, למרות העליה האדירה של החברה גם בשנה זו כ 127% עדיין מכפיל הרווח של החברה נראה נמוך ועומד על 19.2 מה שיכול להעיד על עוצמה כלכלית ומחיר ריאלי של המניה עם פוטנציאל צמיחה משמעותי.

שער המניה62.7 ש”ח
צפי ממוצע75 ש”ח
צפי מקסימאלי80 ש”ח
הערכה שלי90 ש”ח
אפסייד לממוצע 20%
אפסייד למקסימאלי28%
אפסייד להערכתי48%
נכון לתאריך 21.3.21

מבחינה טכנית המניה נמצאת בתקופת דשדוש והמתנה, כאשר כפי שמופיע בגרף המצורף, הנקודות המסומנות הן נקודות היפוך לעליה. כאשר בנקודה הראשונה היה מהלך עליות של כ 50% ולכן אני מעריך שהמניה תעלה לאזור ה 90 ₪ בחודשים הקרובים.

לסיכום, אשטרום קבוצה היא חברה בעלת עוצמה כלכלית אדירה, מחזיקה במזומנים רבים וצבר פרויקטים גדול עם יכולות ביצוע קצה לקצה שמעלות לה את שולי הרווח והיעילות ולכן לדעתי החברה עם פוטנציאל להשקעה חזקה עם עתיד לטווח ארוך שיכולה להניב תשואה משמעותית.

גילוי נאות: מחזיק במניות חברת אשטרום קבוצה וככזה בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

ארכיון חדר ניתוח

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: