חדר הניתוח – אמזון AMZN

בכל יום ראשון יעלו על שולחן הניתוחים מניות שנתייחס אליהן לטוב ולרע, מה כדאי ולמה, מתי כדאי לשקול איסוף ומתי לשחרר.

אמזון – AMZN

אמזון – AMZN היום, חברת הכל מהכל, נוסדה בשנת 1994 כחברה למכירת ספרים. גדלה והתפתחה עד לכדי מעצמה שהיום נכנסת תחת קטגוריית ה Big Tech ואחת מחמשת חברות ה FAANG( Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google). מהפך עצום מחברת ספרים לאחת מחמשת חברות ההיטק הגדולות בארה”ב וככל הנראה בעולם(לפחות בשווי והעוצמה).

היום חברת אמזון מציעה שירותים מכל הסוגים בכל הרבדים ולכל הקהלים.
החברה מספקת שירותים ללקוחות פרטיים, מסחריים וציבוריים. כמובן כולם היום מכירים את אתר הרכישה הפשוט והנפוץ של אמזון להזמנת כל מוצר לבית, מברגים ועד ספות מוצרי חשמל ובערך כל דבר שניתן למכור כולל שירותי סופר/מכולת. בין יתר שירותיה ואולי הפחות מוכרים, החברה מספקת שירותי סטרימינג Amazon Prime Video(שאמנם לא כל כך צברו תאוצה עד כה), שירותי משחקים וספורט אינטרקטיבים שאופנתיים מאוד בשנים האחרונות בארה”ב.
בנוסף ואולי אחד מהנתחים הגדולים ואלה שהולכים וגדלים מרבעון לרבעון בצורה משמעותית וניכר מאוד באסטרטגיה ארוכת הטווח של החברה הוא שירות הענן AWS שאמזון מספקת לחברות גדולות. בין החברות בנקים גדולים באוסטרליה הודו ואירופה כאשר רק בשנה האחרונה הודיעה החברה על הקמת חוות שרתים בהודו ואוסטרליה שיתנו מענה לביקוש העתידי ועוד חוות שרתים נוספת מתוכננת במזרח אירופה.
זוכרים את נטפליקס, מי לא מכיר את נטפליקס, אולי מותג הסטרימינג המוכר והגדול בעולם(כרגע, לדעתי דיסני בדרך הבטוחה לעקוף אותם). נטפליקס, גם אחת מחמשת הגדולות, מאחסנת ומשתמשת בכל התעבורה והמחשוב שלה באמצעות לא אחר משירות AWS – שירותי הענן של אמזון.
ככל שנטפליקס גדלה רק אפשר לדמיין כמה אמזון מרוויחה מהגדילה.

הכנסות החברה בשנת 2020 הסתכמו בסכום אסטרונומי שהגיע לכ 380 מיליארד דולר, גידול של כ 37% מ 2019 שבה היו סך הכל הכנסות של כ 280 מיליארד.
בשורת הרווח, הרווח הנקי של החברה הסתכם בשנת 2020 בכ 21 מיליארד דולר גידול של כ 80% לעומת 2019 שבה היו סך כל הרווחים 11 מיליארד דולר.

היתרונות שאני רואה בחברה הם משמעותיים בעיקר בזכות אסטרטגיית ההתרחבות ובצורה מקצועית. זאת אומרת, החברה כל הזמן מחפשת תחומי עיסוק חדשים ומתמקצעת בהם ומהר מאוד הופכת לשליטה בתחום ואם לא שליטה מלאה אז שחקן מרכזי מאוד באותו התחום.
רצון החברה להיות בקידמה ולהיות תמיד צעד קדימה, זה ככל הנראה המפתח להצלחה שלה.
כבר היום חברת אמזון עובדת על מיזם רכבי שילוח חשמליים ואוטונומיים, לפני כמה שנים כולנו שמענו והרמנו גבה על המיזם לרחפנים שיבצעו שליחויות, היה נראה תמוה ולא הגיוני, אני מניח שבעוד כמה שנים זה יראה פשוט וטבעי.
בנוסף החברה מבצעת ייעול ושיפור תהליכים בכל התחום הלוגיסטי והתפעולי וגם שם מערכות האוטומציה והבקרה מייעלות את ביצועי החברה ועתידות להוריד עלויות תפעול ולשפר רווחיות.

מכפיל הרווח של החברה גבוה מאוד ועומד על 77.11 כאמור, ערך מאוד גבוה באופן יחסי לעומת המקבילות לה, אך כמו שאני מזכיר הרבה לאחרונה, ביימנו המספרים האלה מאוד נפוצים אך בהחלט ניתן לשפר.
מבחינת הנתונים הכלכליים, החברה רווחית מאוד וחזקה מספיק, הנתונים הטכניים של המניה נראים מצויין כאשר 19 מתוך 20 האינדיקטורים מצביעים על קניה חזקה .

שער המניה3225$
צפי ממוצע4106$
צפי מקסימאלי5200$
הערכה שלי6000$
אפסייד לממוצע 27%
אפסייד מקסימאלי 60%
אפסייד להערכתי90%
נכון לתאריך 5.4.21

למסחר במניית אמזון יש קאטצ’ מאוד בולט וזה המחיר, 3225$ ליחידה אחת.
מאוד יקר ולא מתאים לכל כיס, אך פה לדעתי טמון פוטנציאל משמעותי ומעניין. מחיר המניה מאוד יקר וכבר תקופה ארוכה ישנה הערכה כי החברה עומדת להכריז על ספליט למניה שינגיש אותה ויהפוך אותה לסחירה יותר. מהלך שכאמור גרר אחריו עליות רק לאחרונה עבור מניות כמו טסלה, אפל, נטפליקס ולכן רואה במהלך האפשרי וההגיוני גורם השפעה נוסף לעליית המניה.

לסיכום, אמזון חברת הכולבו-הייטק מהגדולות והמשמעותיות בעולם בעלת עוצמה כלכלית אדירה, שנמצאת בכל מקום כמעט על פני כדור הארץ ומספקת שירותים באופן ישיר או עקיף לרוב תושבי העולם היא לדעתי החברה להחזיק בה חזק, לפחות עד לספליט שאזכור שלו יכול להקפיץ את המניה בנוסף לכל שאר הסיבות והתנאים שאמורים לגרום למניה להמשיך ולעלות. לכן לדעתי החברה עם פוטנציאל השקעה חזקה עם עתיד לטווח ארוך שיכולה להניב תשואה משמעותית.

חברה עם חזון שמספקת יתרון – ללקוחות ומשקיעים

גילוי נאות: מחזיק במניות חברת אמזון וככזה בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

ארכיון חדר ניתוח

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: