חדר הניתוח – Applied Materials, Inc. (AMAT)

בכל יום ראשון יעלו על שולחן הניתוחים מניות שנתייחס אליהן לטוב ולרע, מה כדאי ולמה, מתי כדאי לשקול איסוף ומתי לשחרר.

Applied Materials, Inc. (AMAT)

חברת אפלייד מטיריאלס בע”מ(בתרגום חופשי יישומי חומרים בע”מ) מספקת ציוד ייצור, שירותים ותוכנות לתעשייה המוליכים למחצה, לתצוגה ולתעשייה נלווית. החברה פועלת בשלושה מגזרים: מערכות מוליכים למחצה, שירותים גלובליים יישומיים, ושווקים לתצוגה. מגזר מערכות מוליכים למחצה מפתח, מייצר ומוכר ציוד ייצור שונים המשמש לייצור שבבי מוליכים למחצה או מעגלים משולבים. בתחום זה החברה מספקת טכנולוגיות שונות, כולל אפיטקסיה, השתלת יונים, חמצון / ניטרידציה, עיבוד תרמי מהיר, שקיעת אדים פיזית, שקיעת אדים כימית, יישור מכני כימי, תצהיר אלקטרוכימי, שקיעת שכבה אטומית, תחריט ותצהיר והסרה סלקטיביים, וכן. ככלי מטרולוגיה ובדיקה. מגזר השירותים הגלובליים של החברה מספק פתרונות משולבים לייעול ציוד וביצועים ופרודוקטיביות מהותיים הכוללים חלקים, שדרוגים, שירותים, ציוד מיוצר מהדור הקודם ותוכנות אוטומציה של המפעל למוליכים למחצה, תצוגה ומוצרים אחרים. תחום שווקי התצוגה מציע מוצרים לייצור תצוגות גביש נוזלי, דיודות פולטות אור אורגניות, וטכנולוגיות תצוגה אחרות לטלוויזיות, צגים, מחשבים ניידים, מחשבים אישיים, טאבלטים אלקטרוניים, טלפונים חכמים ומכשירים אחרים המיועדים לצרכן, וכן ציוד לעיבוד מצעים גמישים. החברה פועלת בארצות הברית, סין, קוריאה, טייוואן, יפן, דרום מזרח אסיה ואירופה ובין היתר בישראל. אפלייד מטיריאלס – בתרגום לעברית יישומי חומרים בע”מ הוקמה בשנת 1967 ומשרדיה הראשיים נמצאים בסנטה קלרה, קליפורניה.

אפלייד מטיריאלס, חברה גדולה, חזקה, רווחית עם פוטנציאל גדול, שלאחרונה נהיה גדולה אפילו יותר. לאחרונה עולם המוליכים למחצה, בו אפלייד מטיריאלסהיא שחקן מרכזי, נכנס למחסור ומצוקת אספקה. מצב היוצר הזדמנות עסקית משמעותית לחברה מעצם הביקוש וחוסר ההיצע. כאשר החברה נמצאת בסיטואציה בה היא יצרן וספק מוביל בתחום והתלות בה גדולה מאוד מה שיתכן ויעלה לה את ההכנסות וכמובן את הרווחים. לאחרונה הוגדרו על ידי מגזין הכלכלה “בארונ’ס כאחת משתי המרוויחות הגדולות מהמשבר בתחום.

בשנת 2020 החברה עבדה בתפוקה מלאה וכמעט והתקשתה לעמוד בביקוש, שכאמור רק הלך וגדל והגיע למשבר אמיתי של אספקה עולמית בתחום. כאשר הרכיבים אותם מייצרת החברה משמשים בין היתר את תעשיית הרכבים החשמליים והאוטונומיים שזינקה במהלך השנה החולפת, באופן כללי עולם הטכנולוגיה בכלל שפרח וגרם לעליית ביקושים. בנוסף אפלייד מטיריאלס עוסקת בתחום התצוגות ופתרונות שונים בתחום והצורך במערכות VC(ZOOM וכדומה) דורשות מסכים ואמצעי תצוגה רבים שהביקוש עבורם היה בשיא גם כן בשנת 2020.

כתוצאה מביקושים גבוהים כמעט בכל תחומי העיסוק של החברה תוצאות החברה לשנת 2020 היו חזקות מאוד והסתכמו עם הכנסות בסך כ 17 מיליארד דולר, עליה של כ 17% לעומת 2019. בשורה התחתונה עמדו רווחי החברה על סך של כ 3.6 מיליארד דולר, כאן העליה הייתה אפילו יותר משמעותית בכ 33% לעומת 2019. כשהרווחים מהווים פחות או יותר 20% מההכנסות, נתון משמעותי במיוחד כשחלק מהמתחרות עומדות על פחות מ 10% מהרווחים.
ברבעון הראשון של 2021 המצב היה אפילו אופטימי וטוב יותר כשהכנסות החברה היו כ 5.6 מיליארד דולר, עליה של כ 41% לעומת הרבעון המקביל. כששורת הרווח הגיע לכ 1.3 מיליארד דולר, עם עליה אדירה של כ 76% לעומת הרבעון המקביל. וגם ברבעון הזה עמדה החברה על קצת יותר מ 20% רווח מסך ההכנסות.

היתרונות שאני רואה בחברה הם שלחברה עיסוקים רבים ומגוונים בתחום הטכנולוגיה של תצוגות ורכיבים נלווים ובדגש בתחום המוליכים למחצה בו החברה מובילה מאוד. בזכות היכולת לספק שירותים שונים בתחום מבוקש מאוד. החברה מגיעה למשבר המחסור במוליכים למחצה ביתרון כאשר הם יצרן וספק מוביל בתחום. מפעלי החברה נמצאים בפריסה עולמית רחבה מה שמקנה לה יתרון בעלויות וזמני אספקה, שמייעלים ומגדילים לחברה את הרווחים, דבר שהיה בולט מאוד בשנה החולפת. יתרון שולי מאוד אבל בנוסף החברה מחלקת דיבידנד שנתי בשיעור של כ 0.7% שיכול להעיד על ביטחון עצמי וכלכלי של החברה. כמו שציינתי בניתוחים האחרונים שלי יתרון נוסף שאני מאוד אוהב בחברות הוא אחזקות הגופים המוסדיים שמחזיקים במיליארדי דולרים בחברה ומביעים אמון ומגדילים מעת לעת את הרכישות של מניות החברה, בינהן ואנגרד ובלקרוק וקרן פנסיה גדולה בארה”ב ששלושתן לבד מחזיקות בכ 25 מיליארד דולר ממניות החברה. חיסרון האמת שחיפשתי חסרונות בחברה אך מלבד חיסרון שהוא בהחלט לא קטן, הוא מכפיל הרווח של החברה לא נמוך העומד על כמעט 29, לא הצלחתי למצוא הרבה כשהחיסרון הנוסף שאני רואה הוא עצם העובדה שמניית החברה כבר מאז ה 1.3.20 במגמת עליה ולא נכנסה למימוש וזה יכול להטריד מעט ולחשוב אולי כדאי לחכות למימושים לפני כניסה.

שער המניה138$
צפי ממוצע160$
צפי מקסימאלי200$
הערכה שלי210$
אפסייד לממוצע 16%
אפסייד מקסימאלי 45%
אפסייד להערכתי50%
נכון לתאריך 31.5.21

מבחינה טכנית לטווח הארוך 20 מתוך 20 המדדים מצביעים על קניה חזקה.
אמנם המניה במשך שנה לא נכנסה למימושים רציניים, אבל הערכת המחיר שלי מבוססת מבחינה טכנית שמהלך העליות הקודם התחיל ב 88$ והסתיים באזור 130$ ועכשיו מהלך עליות שמסתמן מתחיל בשער של 140$ ואני מעריך שיגיע לאזור ה 210$. בנוסף לכך אני מאמין שהאנליסטים שמרנים מאוד ואולי לא עדכנו את התחזיות בהמשך למשבר הביקוש בתחום המוליכים.

לכן, לסיכום חברת אפלייד מטיריאלס בע”מ –  Applied Materials, Inc. (AMAT) שלחברה עיסוקים רבים ומגוונים בתחום הטכנולוגיה של תצוגות ורכיבים נלווים ובדגש בתחום המוליכים למחצה בו החברה מובילה מאוד. בזכות היכולת לספק שירותים שונים בתחום מבוקש מאוד. החברה מגיעה למשבר המחסור במוליכים למחצה ביתרון כאשר הם יצרן וספק מוביל בתחום. לאחר הבחינה הזו, אני מעריך שהחברה מאוד מעניינת ושווה מעקב במיוחד בשל העובדה שהמניה לא מומשה בצורה משמעותית אך החברה והמניה מאוד חזקות ומוכיחות רבעון אחר רבעון, שהיא מספקת את הסחורה. ולטווח הארוך החברה נראת מאוד חזקה ועם פוטנציאל גדול.

ינצלו את המשבר לטובתם?

גילוי נאות: איני מחזיק במניות Applied Materials, Inc. (AMAT) אך בוחן לרכוש ממניותיה וככזה בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

ארכיון חדר ניתוח

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: