פירוט תיק השקעות ישראלי

קרנות נאמנות

את כל ארבעת הקרנות בחרתי קודם כל מכיוון שהוכיחו את עצמן לאורך זמן, הקרנות עוברות שינויים והתאמות ולאורך זמן השיגו ביצועים מרשימים. הביצועים מוכיחים כי מנהלי הקרנות עושים עבודה טובה ויתכן שימשיכו.

בנוסף, את קרן הטכנולוגיות בחרתי מכיוון שלדעתי כיום בעידן הקורונה והלאה העולם בכלל ושוק ההון בפרט ייתנו דגש אדיר עוד יותר ממה שהיה עד היום על חברות ומניות הטכנולוגיה.

שלושת הקרנות האחרות מחזיקות בנתח מניות שאני אישית מאוד אוהב וארחיב על תחום מניות ה MID CAP בסקירה ייעודית, מניות הבניים האלו – MID CAP הן מניות עם פוטנציאל גידול אדיר. אלו חברות שעדיין לא עשו את הקפיצה הגדולה ומגלמות פוטנציאל אדיר של עליות וביצועים לאורך זמן. העיקרון בקרנות כאלו הוא שהן יידעו לבחור טוב ודינאמי יותר את המניות האלו של בהכרח שנדע להכיר או למצוא.

מניות/חברות גדולות

מבין שלושת המניות ה”גדולות” שבחרתי אלטשולר שחם גמל היא הקטנה ולכאורה הריסקית יותר, זה סיכון מחושב. אלטשולר הוא בית השקעות מהצומחים בשוק עם ביצועים מהטובים שיש בשנים האחרונות. פוטנציאל הגידול שלהם והתהליך שהם עוברים כבית השקעות והדגש שהם נותנים להרחבת תיק הלקוחות שלהם מגלם פוטנציאל משמעותי לגדילה. בנוסף אלטשולר שחם גמל מחלקת דיבידנד של 3.28% בשנה. בית השקעות עם אמביציה וניהול נכון שלדעתי התעוזה והרוח הצעירה שלו תביא תשואות מאוד גבוהות מול סיכון יחסית נמוך.

שופרסל, חברה קמעונאית ברמת שליטה מאוד גדולה בשוק, מחזיקה בנתח השוק הגדול ביותר מבין המתחרות, עם מערך שירותי און ליין שרק אפשר ללמוד ממנו וכמובן שאיפות לחלוש בכל נתח שוק אפשרי, פארם – BE, חברת נסיעות ומענה לוגיסטי לעסקים. בנוסף שופרסל מחלקת דיבידנד של 1.58% בשנה. חברת שופרסל לדעתי היא אחת החברות החזקות בארץ ועם תכנון עתידי סדור ויציב לגידול מתמיד והתרחבות מה שיספק לתיק תשואות טובות.

אשטרום קבוצה דעתי על קבוצות אחזקה היא מאוד טובה ובטח כשמדובר בחברת אחזקות חזקה הקשורה בענף הבניה והייזום בארץ, החברה מחזיקה בפרויקטים במיליארדי שקלים ובין היתר החברה עוסקת בקבלנות בניין ותשתיות,ייזום בנייה למגורים,נדל”ן מניב,ייצור חומרי גלם לבנייה ושולטת ב”אשטרום נכסים” ו”אשדר” . בנוסף אשטרום קבוצה מחלקת דיבידנד נאה של 3.57% בשנה. החברה עם שנים של נסיון ועליות מתמידות ולדעתי בהסתכלות על העבר גם לטווח הארוך תניב תשואות טובות מאוד.

מניות/חברות קטנות

אנרג’יקס החברה עוסקת בהקמה,ניהול ומכירת חשמל ממערכות אנרגיה סולארית ומטורבינות רוח. החברה רק לאחרונה נכנסה למדד ת”א 35 ובעצם קיבלה הכרה בפוטנציאל הגלום בה. מחזיקה במספר פרויקטים בשווי מילארדי דולרים, עוסקת בתחום החם כיום ולדעתי הטרנד לעשור הקרוב ולכן לדעתי לחברה פוטנציאל גדול לעלות בצורה משמעותית. בנוסף אנרג’יקס מחלקת דיבידנד של 1.19% בשנה. חברה עם פוטנציאל גדול לתת תשואה עודפת לתחום טרנדי מאוד של האנרגיות הירוקות בהשקעה וסיכון לא גדולים.

אלקטריאון החברה עוסקת בפיתוח טכנולוגיית “כביש חכם”. אפשר להגדיר את החברה עדיין כסטארט-אפ, החברה בדיוק בשלב של המעבר ל”מיבצוע” יכולות ומעבר למימוש הטכנולוגיה ומכירתה, אלקטרי און פועלת בשוק שנע סביב 15 מיליארד דולר בשנה כאשר הערכת נתח השוק שלה הוא 10%, משמע הכנסות בסך 1.5 מיליארד דולר בשנה.” החברה עם פוטנציאל גדול לתת תשואה עודפת לתחום טרנדי מאוד של האנרגיות הירוקות בהשקעה וסיכון לא גדולים.

דנאל החברה עוסקת בתחומי משאבי אנוש,שירותי סיעוד לקשישים,שירותים לבעלי צרכים מיוחדים ושירותי רפואה. חברה יציבה השולטת בשוק בכל עיסוקיה ומגדילה באופן קבוע מרבעון לרבעון ומשנה לשנה את הרווחים וההכנסות. בנוסף דנאל מחלקת דיבידנד של 3% בשנה. החברה בעלת פוטנציאל לתת תשואה גבוה כאשר היא לדעתי “בטוחה” באופן יחסי.

וואן טכנולוגיות החברה עוסקת בפיתוח ושיווק תוכנה,מתן שרותי תוכנה ושיווק מערכות מחשבים. לדברי המנכ”ל לפתח את מנועי הצמיחה העתידיים של החברה, ובמסגרת זו הקימה לאחרונה חטיבת רובוטיקה, שתפעל לפיתוח והפצת פתרונות טכנולוגיים וחדשניים מבוססי רובוטים לשוק הישראלי.ולקראת סוף 2020 הודיעו על עסקת מיזוג עם חברת טלדור – עסקה הטומנת בחובה פוטנציאל משמעותי לשתי החברות. בנוסף וואן טכנולוגיות מחלקת דיבידנד של 1.84%. החברה בעלת פוטנציאל לתת תשואה גבוה כאשר היא מבחינתי “בטוחה”

קומפיוגן חברת ביוטכנולוגיה העוסקת במחקר,וגילוי תרופות ומוצרים דיאגנוסטיים ובשיתופי פעולה לפיתוחם למוצרים סופיים. אמנם אני לא תומך גדול בחברות ביוטכנולוגיה למרות הפוטנציאל זינוק שלהם מכיוון שבאותה צורה הן פשוט מתרסקות. חברת קומפיוגן היא חברה ותיקה(נוסדה ב 1993) בעלת שם וניסיון ורק לאחרונה חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת אסטרה-זנקה המוכרת לכולנו מחיסוני הקורונה. החברה היא בעלת פוטנציאל גדול לתת תשואה עודפת לתיק בסיכון קטן יחסית לחברות ביוטכנולוגיה.

פרשמרקט פועלת בתחום שיווק קמעונאי בישראל, באמצעות סניפי מרכולים בפריסה ארצית. מרבית סניפי פרשמרקט הינם סניפים “שכונתיים” הסניפים מציעים מגוון רב של מוצרים בקונספט של “one stop shop” פרשמרקט פועלת להקמת והפעלת אתר אינטרנט, כדי להתחרות עם הגדולות מה שבירור, בטח בעידן הקורונה, יכול להגדיל את נתח השוק שלהם. לדעתי חברות קמעונאיות בכלל ובפרט בתחום המזון מגלמות פוטנציאל גדול של עליות ורווחים ובאופן ספציפי פרשמרקט חברה עם תעוזה ושאיפות גדילה שיכולות להשיג הישגים משמעותיים וכך תתן לי ערך מוסף לתשואה בתיק. בנוסף פרשמרקט מחלקת דיבידנד של 3.58%. החברה היא בעלת פוטנציאל גדול לתת תשואה עודפת לתיק מעצם היותה חברה קטנה, לדעתי קיים  סיכון בנייר אך הוא קטן לעומת התועלת.

גילוי נאות: מחזיק ישירות במניות ובקרנות המצויינות בסקירה וככזה אני בעל עניין אישי בהן. האמור מוגש כבסיס למחקר ראשוני — אין לראות בכתוב המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, לרבות ניירות הערך שהוזכרו לעיל, ו/או כייעוץ השקעות ו/או כתחליף לייעוץ השקעות המותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: